Questy

Sortuj Questy według Logo
Questy z kategorii
Questy z województw
Szukaj
Poniedziałek, 17 marzec 2014 11:34
Nie oddano jeszcze głosu

Historia w drewnie zapisana

Gmina Dobroń położona jest w obrębie Wysoczyzny Łaskiej. Na krajobraz gminy składają się formy dolinne, płaskie i faliste wysoczyzny, wały wydmowe i zagłębienia bezodpływowe.

Poniedziałek, 17 marzec 2014 10:59
Nie oddano jeszcze głosu

Przez Rozprzę śladami II wojny światowej

Zapraszamy do Rozprzy na spacer z Kapralem Władysławem Barskim. Wyprawa po skarb umożliwi poznanie wydarzeń związanych z bohaterską obroną ziemi rozprzańskiej, która stała się droższa o trud i życie Żołnierza Polskiego. Przejdziesz śladami, gdzie w czasie II wojny światowej Polacy stawiając rozpaczliwy opór przeważającym siłom wroga, budowali gniazda broni maszynowej na południu Rozprzy. Tą linię frontu, Góra Borowska - Rozprza, nazwano pozycją Prudki. Szukając skarbu, układaj hasło z ukrytych liter.

Poniedziałek, 17 marzec 2014 10:56
Nie oddano jeszcze głosu

Historia Łasku w tablicach ujęta

Quest pokazuje historię miejsca na podstawie tablic znajdujących się na trasie wędrówki .

Poniedziałek, 17 marzec 2014 10:47
Nie oddano jeszcze głosu

Historia Buczku w queście zamknięta

Quest pokazuje najważniejsze miejsca w Buczku.

Questy

Aktualności

Logo

WięcejNIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

WięcejWarsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

WięcejNie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

WięcejŁukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

WięcejReportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

WięcejOdwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Logo
Valley Quest
Top