Questy

Sortuj Questy według Logo
Questy z kategorii
Questy z województw
Szukaj
Środa, 26 marzec 2014 08:36
Nie oddano jeszcze głosu

Śladami przeszłości Gorzkowic

Wyprawa zapozna Cię z namiastką historii miejscowości, podczas której poznasz ciekawe i ważne miejsca dla Gorzkowiczan.

Wtorek, 25 marzec 2014 11:31
Nie oddano jeszcze głosu

Spacer z przyrodą po Dziewulinach

Quest (Historia i przyroda) prowadzi Cię szlakiem historyczno-przyrodniczym. Możesz przy odrobinie szczęścia spotkać na trasie: czarnego bociana, żurawie, dziki, samy, jelenie, bobry ciekawe ptaki i inne zwierzęta. Pierwsze pisane wzmianki z tego terenu odnotowano w 1273 roku. Były to tereny bogate w lasy, pozyskiwano tu spore ilości drewna. Obszar ten był w posiadaniu Biskupstwa Włocławskiego, które wydzierżawiło te grunty szlachetnie urodzonym. Zapraszamy do lektury „Dzieje Gminy Grabica". Na terenie Dziewulin znajdowały się: majątek ziemski, karczma, liczne kapliczki, krzyże.

Wtorek, 25 marzec 2014 11:29
Nie oddano jeszcze głosu

Spacerkiem po Gomunicach

Witamy, witamy w naszych Gomunicach Kto do nas przyjedzie wioską się zachwyca Wkoło wielkie lasy i pola zielone Masz czas zapraszamy wybierz się w tę stronę.

Wtorek, 25 marzec 2014 11:26
Nie oddano jeszcze głosu

Zielony labirynt w parku szkolnym

To propozycja dla dużych i małych miłośników przyrody, którzy lubią aktywny wypoczynek. Zapraszamy Cię do parku założonego w 1925 roku przez Juliusza Poniatowskiego. Quest przybliży Ci wiele gatunków drzew i krzewów, których nazwy łatwiej zapamiętasz dzięki literackim skojarzeniom.

Wtorek, 25 marzec 2014 11:24
Nie oddano jeszcze głosu

Spacer po Będkowie z historią w tle

Quest Spacer po Będkowie z historią w tle pokaże Ci, jak ciekawe mogą być dzieje małej miejscowości. Historia pozostawiła ślady nie tylko w miejscach, o których jest napisane w podręcznikach szkolnych. Zobacz, nie pożałujesz...

Wtorek, 25 marzec 2014 11:22
Nie oddano jeszcze głosu

Leśne przygody

Budziszewice to urocza gmina, Tu leśniczówka Leśnictwa Wykno, Wśród lasów się skrywa, Tu rosną dwa dęby wiekowe Są tak bardzo stare, że chyba zabytkowe.

Wtorek, 25 marzec 2014 11:21
Nie oddano jeszcze głosu

W poszukiwaniu leśnych zwierciadeł

Quest nawiązuje do wydarzeń z roku 1939 między innymi o katastrofie samolotu 4 września.

Wtorek, 25 marzec 2014 11:18
Nie oddano jeszcze głosu

Szlakiem gminnych legend

Rowerowy quest prowadzi przez Sędziejowice i okoliczne miejsca.

Wtorek, 25 marzec 2014 11:15
Nie oddano jeszcze głosu

Lotniczymi historiami

Witaj na naszej dłutowskiej ziemi, Gościć tu dzisiaj Ciebie będziemy, I opowiemy Ci naszą historię, Co się tu działa w Światowej Wojnie.

Wtorek, 25 marzec 2014 11:04
Nie oddano jeszcze głosu

Ukryte młyny Grabi

Questowiczu, zaczynasz podróż tak nieoczekiwaną - By było ciekawiej, to autem przemierzaną. Nasza droga zaczyna się w Sędziejowicach, Będziemy jeździć po okolicach.

Questy

Aktualności

Logo

WięcejNIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

WięcejWarsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

WięcejNie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

WięcejŁukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

WięcejReportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

WięcejOdwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Logo
Valley Quest
Top