Questy

Sortuj Questy według Logo
Questy z kategorii
Questy z województw
Szukaj
Czwartek, 27 marzec 2014 11:47
Nie oddano jeszcze głosu

Śladami Boruty po Topolskiej krainie

Quest okazuje ciekawe miejsca znajdujące się w Topoli Królewskiej.

Czwartek, 27 marzec 2014 11:44
Nie oddano jeszcze głosu

Śladami niezwykłych mieszkańców królewskiej wsi

Wyprawa po skarb szczawiński umożliwi poznanie kilkusetletnich dziejów wsi królewskiej Szczawin (należał do dóbr monarszych). Wieś kryje wiele tajemnic i zaskakujących niespodzianek, których odkrywanie pozwoli docenić piękno okolicznej przyrody, uroki krajobrazów, a także dorobek pokoleń jej mieszkańców. Podczas wyprawy poznasz kilku z nich. Z pewnością pamięci o nich nie zatrze czas!

Czwartek, 27 marzec 2014 11:29
Nie oddano jeszcze głosu

Zagadkowy Gostków

Wyprawa „Zagadkowy Gostków" zachęci Was do poznania niesamowitego Gostkowskiego parku. Poznacie ciekawe legendy o Napoleonie i Zatopionych Dzwonach. Przybliży Wam naturę i historię zabytkowych drzew.

Środa, 26 marzec 2014 10:09
Nie oddano jeszcze głosu

Pod rękę z historią na lutomierskim szlaku

Quest „Pod rękę z historią na lutomierskim szlaku” pozwoli Ci przenieść się w czasie i poznać uroki najbliższej okolicy oraz okruchy bogatej historii Lutomierska.

Środa, 26 marzec 2014 09:43
Nie oddano jeszcze głosu

Ścieżką powstania styczniowego w gminie Dalików

Na terenie gminy Dalików odbyła się jedna z największych bitew powstańczych w 1863 r. My o tym wiemy, a turyści poznają prawdę, przyjeżdżając w nasze strony. Jesteśmy gościnni i otwarci - serdecznie zapraszamy.

Środa, 26 marzec 2014 09:14
Nie oddano jeszcze głosu

Przyrodnicze wycieczki, wokół Bzury - czystej rzeczki

Questu w szkole początek, abyś poznał nasz każdy zakątek. Nasz Quest na przyrodzie się opiera, bo natura swych darów nie skąpiła i wiele odmian drzew nam zostawiła. Gdy uważnie będziesz czytał questu tekst i mapką się kierował, okolicę zwiedzisz, nazwy drzew o odgadniesz potem hasło wpiszesz, pieczęć przystawisz, to odpoczynku; sobie nie odmawiaj końcem wyprawy się napawaj Gatunki drzew przypomnij sobie, Przed wyruszeniem w trasę. Jak się spodoba Tobie Przywieź tu całą klasę!

Środa, 26 marzec 2014 09:11
Nie oddano jeszcze głosu

Bełdowskie szlaki

Quest pokaże Ci kilka przyrodniczych jak i kulturowych „perełek" Bełdowa.

Środa, 26 marzec 2014 08:49
Nie oddano jeszcze głosu

Spacerem po parku w Moszczenicy

Quest poprowadzi Cię po malowniczym zespole pałacowo-parkowym w Moszczenicy. Pałac wybudowany został w XIX wieku przez ówczesnego właściciela Moszczenicy Karola Endera według projektu Karola Sparmana późniejszego dyrektora ogrodu botanicznego w Warszawie. Jest to budowla piętrowa w kształcie litery U, przed budynkiem za-chowały się fragmenty tarasu widokowego. Mniej więcej w tym samym czasie przy pałacu powstał park krajobrazowy z dużym stawem w stylu naturalistycznym, oraz z bogatym drzewostanem, który zachował się do dziś. Kształt parku stanowi wielobok foremny zajmujący z mieszczącymi się tu zbiornikami wodnymi 12,6 ha. Wiek rosnących tu drzew jest różnorodny, najstarsze klony, kasztanowce, dęby, buki i sosny mają około 100-110 lat. W sąsiedztwie starych okazów rosną liczne samosiejki drzew i krzewów (olcha, klon, bez czarny) oraz inne drzewa posadzone w późniejszym okresie, zacierające pierwotny charakter parku.

Środa, 26 marzec 2014 08:45
Nie oddano jeszcze głosu

Ksawerów szlakiem wielkich czynów

Quest historyczno - przyrodniczy, dotyczący historii II Wojny Światowej. Ksawerów należy do najmłodszych miejscowości na terenie gminy. Powstał w XIX wieku. Mimo swojego krótkiego istnienia gmina Ksawerów skrywa interesujące fakty historyczne. Jej tereny zamieszkiwali też ludzie, którzy odegrali ważną rolę w dziejach Polski. Quest ma na celu zainteresować lokalną społeczność swoją miejscowością i zainspirować Ich do poszukiwania swoich korzeni.

Środa, 26 marzec 2014 08:41
Nie oddano jeszcze głosu

Wędrówka kamieńskim szlakiem

Quest poprowadzi Cię ciekawymi zaułkami Kamieńska. Poznasz interesujące miejsca związane ze znanymi postaciami i historią naszego miasta.

Questy

Aktualności

Logo

WięcejNIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

WięcejWarsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

WięcejNie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

WięcejŁukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

WięcejReportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

WięcejOdwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Logo
Valley Quest
Top