Wędrówka z przyrodą w Borówkach

Poniedziałek, 28 maj 2012 11:34
Nie oddano jeszcze głosu
Wędrówka z przyrodą w Borówkach

Wyprawa, powiedzie Cie przez malowniczą i urokliwą wieś położoną na obrzeżach rezerwatu „Torfowisko Borówki”, ukaże wam piękno przyrody i krajobrazu wsi polskiej.

Gdzie to jest?

Borówki to malownicza miejscowość położona w gminie Gromadka w Borach Dolnośląskich w otulinie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego i rezerwatu „Torfowisko Borówki” w gminie Gromadka.

 

Początek questu:

Wyprawę należy zacząć z „Lawendowej Chaty” w Gospodarstwie Agroturystycznym „Gajówka Głuszec”. Gospodarstwo znajduje się na końcu wsi przy samym lesie. Poprowadzą Cię do niego drogowskazy.

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki będziecie poszukiwać ukrytych liter oraz odgadywać nazwy zwierząt, roślin i miejsc. Ścieżka w większości prowadzi po gruntowej drodze. Przygotuj więc wygodne buty. Na końcu trasy szukaj ukrytego skarbu.

Czas przejścia:

ok. 1 godzina

Do pobrania:

Questy z regionu

28
05.2012

Stawy Krośnickie

"Stawy Krośnickie" to wyprawa rowerowa, krajoznawcza, prezentująca bogactwo przyrodnicze Stawów Krośnickich w Dolinie Baryczy.

Więcej

04
02.2016

Z koroną na głowie

Quest oprowadza po Muzeum Zabawek w Karpaczu.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top