Ulicami historycznej Rudnej

Środa, 30 wrzesień 2015 12:38
Nie oddano jeszcze głosu
Ulicami historycznej Rudnej

Wyprawa po skarb w Rudnej pokaże bogatą historię tej miejscowości, która niestety utraciła prawa miejskie w 1945 roku. Zachowane zabytki pozwolą wyobraźni stworzyć obraz barwnej historii tego miejsca. Podczas wędrówki Twoim zadaniem będzie ułożenie hasła z ukrytych na trasie liter.

Gdzie to jest?

Rudna to najmniej zaludniona gmina powiatu lubińskiego należącego do województwa dolnośląskiego. Miejscowość Rudna jest położona w dolinie, a jej najbliższymi sąsiadami są miasta Lubin, Głogów i Ścinawa. W średniowieczu odbywały się tu jedne z największych targów bydła.

Jak dojechać?

Z krajowej trasy Wrocław – Zielona Góra należy w Lubinie skręcić w prawo na drogę krajową 292. Na piętnastym kilometrze znajduje się Rudna. Możliwy jest też dojazd z Polkowic (15km) oraz z Głogowa (26 km). Oprócz sprawnej komunikacji busowej Rudna ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę kolejową.

Początek questu:

Przystanek autobusowy naprzeciw ratusza.
 

Czas przejścia:

1 godzina

Do pobrania:

Questy z regionu

28
05.2012

Wędrówka z przyrodą w Borówkach

Wyprawa, powiedzie Cie przez malowniczą i urokliwą wieś położoną na obrzeżach rezerwatu „Torfowisko Borówki”, ukaże wam piękno przyrody i krajobrazu wsi polskiej.

Więcej

04
02.2016

Z koroną na głowie

Quest oprowadza po Muzeum Zabawek w Karpaczu.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top