Tenczynek. Spacer przez 700 lat historii

Poniedziałek, 27 lipiec 2015 11:00
Nie oddano jeszcze głosu
Tenczynek. Spacer przez 700 lat historii

Ten quest to dobry pomysł na poznawanie okolic i niewielkiego tylko wycinka 700-letniej historii naszej miejscowości.

Gdzie to jest?

Tenczynek to największa wieś w Gminie Krzeszowice, w powiecie krakowskim. Od wieków związana z historią rodu Tęczyńskich i Potockich, powstała jako wieś służebna dla Zamku Tęczyn. Wraz z drugą wsią służebną, Rudnem, tworzą do dziś jedną parafię.

Początek questu:

Quest rozpoczynamy na ul. Daszyńskiego, tuż za przejazdem kolejowym, przy dworcu PKP w Krzeszowicach /50.130786, 19.630882/.

Jak szukać skarbu?

Rozwiązuj zagadki, szukaj liter i rozwiąż hasło, a na końcu otrzymasz unikalną pieczęć! Nie zwlekaj!

Czas przejścia:

Masz do wyboru dwie trasy: krótsza to około 1,5 godz., dłuższa prawie 4 godz., ale za to prowadzi przez malownicze lasy Tenczynskiego Parku Krajobrazowego. Obie zaczynają się i kończą w tym samym miejscu. Warto zaplanować ten spacer, gdy tylko nadarzy się dobra pogoda, najlepiej wiosną, latem lub wczesną jesienią. Nie idź sam, zaproś przyjaciół, zabierz ze sobą dzieci, to dobra zabawa dla całej rodziny. Jeśli lubisz wyprawy na rowerze, dobrze się składa! Nasza trasa co i rusz przecina się z czerwonym i zielonym szlakiem rowerowym. Długą przejedziesz w 1,5 godz., krótką w 45 min. Ale po co się spieszyć? Jeśli będziesz mieć ochotę chwilę odpocząć, przysiądziesz nad brzegiem stawu lub którejś z ławeczek ustawionych w lesie.

Dodatkowe informacje:


 

Do pobrania:

Questy z regionu

19
01.2022

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe po Parku Zdrojowym w Rabce-Zdrój. Quest prowadzi ścieżkami Parku Zdrojowego w Rabce i opowiada o historii miasta, jego bogactwach, walorach i ludziach z nią związanych. Trasę można pokonać na nartach biegowych zimą lub spacerem i z kijkami o innych porach roku i w bezśnieżną zimę.

Więcej

05
12.2013

Ulica dwóch Mikołajów

Zapraszamy na spacer niezwykle ciekawą ulicą Mikołaja Kopernika w Krakowie! Trasa questu nie wykracza poza ulicę Kopernika, choć wskazuje na obiekty warte zobaczenia, mieszczące się w pobliżu lub związane tematycznie z ulicą.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top