Stare – nowe warto znać.

Piątek, 04 wrzesień 2015 13:12
Nie oddano jeszcze głosu
Stare – nowe warto znać.

Proponujemy spacer, podczas którego zwiedzisz miejsca kojarzone najczęściej z dawną i współczesną Łodzią . Obecnie miasto przechodzi długotrwały proces zmian. Pojawiają się nowe malowidła na budynkach wykonywane przez artystów różnej narodowości, remontowane są ulice oraz kamienice. Zmiany te widoczne są w centrum miasta i dlatego też spacer odbywa się na ulicy Piotrkowskiej oraz w jej pobliżu.

Gdzie to jest?

Łódź jest stolicą województwa łódzkiego.

Jak dojechać?

Można tam dojechać od strony ulicy Zachodniej tramwajami linii 2,3,6,11,16 lub autobusem nr 96, 99, 59. Od strony ulicy Drewnowskiej autobusem nr 78 .

Początek questu:

Miejsce startu questu znajduje się przy bramie z zegarem do Manufaktury od ulicy Ogrodowej.

Czas przejścia:

1,5 godziny
 

Do pobrania:

Questy z regionu

17
03.2014

Śladami Powstania Styczniowego 1863 r. na terenie gminy Sędziejowice

W Sędziejowicach 26 sierpnia 1863 r. została stoczona bitwa z Rosjanami. O zwycięstwie Polaków przypomina zrekonstruowana mogiła bohaterów na miejscowym cmentarzu. Nieopodal można dostrzec liczący prawie 150 lat pomnik kozaków dońskich. W 150. rocznicę bitwy pod Sędziejowicami społeczeństwo ufundowało Pomnik Powstańców 1863 r., który znajduje się w parku w centrum wsi.

Więcej

30
08.2015

Bohaterowie historii na tle zmian zachodzących w Łodzi

Łódź nieustannie zmienia się, staje się nowoczesna. Żyjemy teraźniejszością, ale powinniśmy pamiętać o przeszłości. Pragniemy zwrócić uwagę na bohaterów historycznych, ważnych dla łodzian.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top