Spacer po duszę ... ukrytą w Janikowej Grapie

Czwartek, 23 lipiec 2015 08:25
Nie oddano jeszcze głosu
Spacer po duszę ... ukrytą w Janikowej Grapie

Trasa wymaga wysiłku, gdyż trzeba pokonać wzniesienia, ale zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne szczyty górskie nagrodzą trud.

Gdzie to jest?

W Gminie Jeleśnia - najpiękniejszej gminie w powiecie żywieckim, położonej w Beskidzie Żywieckim.
 

Jak dojechać?

Drogą wojewódzką od Żywca przez Świnną, Pewel Małą do Jeleśni. Za przejazdem kolejowym na Mutnem, po prawej stroni znajdziesz parking.

Początek questu:

Początek questu znajduje się na parkingu na Mutnem,  a zakończenie w "Szałasie na Skale".
 

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki należy pilnie czytać wskazówki, które pokażą ci drogę. Zbieraj literki by ułożyć część hasła następnie na koniec questu rozwiąż Rebuso-zagadkę, dzięki której uzupełnisz hasło. Gdy powiesz je na mecie wyprawy dostaniesz skarb - pieczęć potwierdzającą przejście trasy.

Czas przejścia:

około 3 godziny

Dodatkowe informacje:

Co tam będzie?
Trasa wymaga od ciebie wysiłku, gdyż będziesz pokonywał wzniesienia, ale zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne szczyty górskienagrodzą twój trud.

Co zabrać ze sobą?
Weź wygodne buty, kanapki i picie na drogę.

 

Do pobrania:

Questy z regionu

08
09.2013

Na wapiennym szlaku

Zapraszamy na wędrówkę „Wapiennym Szlakiem” w gminie Rędziny. Będziecie mieli okazję zapoznać się z historią wapiennictwa i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi. Zobaczycie wyjątkową kopalnię przywróconą naturze, piece ceglane do wypalania wapnia i miejsca związane zarówno z historią jak i współczesnością. 

Więcej

11
09.2013

Kamienne dzieci przy Dąbrowskim Kościele

Wyprawa przedstawia kościół pw. Św. Jakuba w Dąbrowie Zielonej znajdujący się na pątniczym szlaku do Jasnej Góry. Opowiada o legendzie związanej z nieposłusznymi dziećmi, które zostały zamienione w kamień.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top