Śladami Reymonta

Poniedziałek, 07 wrzesień 2015 12:35
Nie oddano jeszcze głosu
Śladami Reymonta

Wyprawa po skarb umożliwi: - poznanie miejsc pobytu, w dzieciństwie i młodości, laureata Nagrody Nobla Wł. St. Reymonta - poznanie miejsc i miejscowości opisanych w powieści „Chłopi" Wł. St. Reymonta

Gdzie to jest?

Czarnocin położony jest w powiecie piotrkowskim województwa łódzkiego. Dojechać można pociągiem do stacji Wolbórka, (od stacji pieszo 2,7km) bądź busem z Piotrkowa Trybunalskiego lub Łodzi.
 

Początek questu:

Czarnocin, ul. Główna 150 GPS 51 °35'50.2"N 19°40'58.9"E

Czas przejścia:

ok. 6-7 godzin jazdy rowerem. Długość trasu: ok. 45 km

Dodatkowe informacje:

Nagroda dla wytrwałych:  Zapraszamy Cię na bezpłatną zabawę, w trakcie której będziesz odpowiadać na zagadki, które dadzą hasło. Po pokonaniu wszystkich etapów questu i podaniu hasła na mecie, czeka Cię niespodzianka - pamiątkowa pieczątka, którą odbijesz w wyznaczonym miejscu w tej karcie wyprawy.

Dodatkowe informacje: Rowery można wypożyczyć w Zajeździe Bachus tel. 665 110 753 lub 607 443 781 lub 603 129 104
 

Questy z regionu

26
03.2014

Przyrodnicze wycieczki, wokół Bzury - czystej rzeczki

Questu w szkole początek, abyś poznał nasz każdy zakątek. Nasz Quest na przyrodzie się opiera, bo natura swych darów nie skąpiła i wiele odmian drzew nam zostawiła. Gdy uważnie będziesz czytał questu tekst i mapką się kierował, okolicę zwiedzisz, nazwy drzew o odgadniesz potem hasło wpiszesz, pieczęć przystawisz, to odpoczynku; sobie nie odmawiaj końcem wyprawy się napawaj Gatunki drzew przypomnij sobie, Przed wyruszeniem w trasę. Jak się spodoba Tobie Przywieź tu całą klasę!

Więcej

25
03.2014

Śladami Dziedzica Otockiego

Quest przybliża historię Dziedzica Otockiego i pokazuje ciekawe miejsca w Postękalicach.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top