Poznanie historii łódzkiego getta i losów Żydów łódzkich. Zapoznanie z miejscem, z którego ludność żydowska była wywożona do obozów zagłady. Teren łatwy do przejścia ze względu na bliskość położenia wszystkich elementów składających się na Muzeum.
Gdzie to jest?
Łódź jest stolicą województwa łódzkiego.
Jak dojechać?
Autobus linii 57 – wysiąść przystanek ul. Zagajnikowa/Inflancka
Początek questu:
Wejście na teren Muzeum Tradycji Niepodległościowych – Radegast. Współrzędne geograficzne z GPS - 51.8021400, 19.4801330.
Czas przejścia:
ok. 30 minut
Wyprawa po skarb umożliwi: - poznanie miejsc pobytu, w dzieciństwie i młodości, laureata Nagrody Nobla Wł. St. Reymonta - poznanie miejsc i miejscowości opisanych w powieści „Chłopi" Wł. St. Reymonta
Wyprawa zapozna Cię z namiastką historii miejscowości, podczas której poznasz ciekawe i ważne miejsca dla Gorzkowiczan.
Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.
Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.
Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.
Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.
20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.
Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.
Komentarze (0)