Wyprawa "Ścieżką przez wieś" to quest przyrodniczo–historyczny, prezentujący osobliwości wsi Rumian.
Gdzie to jest?
Rumian – duża wieś o powierzchni ponad 1000 ha położona w północnej części gminy Rybno, w powiecie działdowskim. Miejscowość leży na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego.
Początek questu:
Wyprawę należy rozpocząć od tablicy z nazwą miejscowości (od strony południowej Rumiana).
Jak szukać skarbu?
Maszerując w czasie wyprawy, będziesz poszukiwać ukrytych liter. Po zebraniu 12 ułożysz hasło będące kluczem do skarbu. Znajdziesz tam pieczęć. Odbij ją na swojej karcie w „miejscu na skarb”. Pamiętaj też, aby wpisać się do księgi Wypraw!
Życzymy dobrej zabawy i ciekawych przeżyć!
Czas przejścia:
około 1,5 godzin
Poszukiwanie „drapieżnego” skarbu w Muzeum Przyrody w Olsztynie pozwoli Ci zobaczyć i poznać bogatą faunę Warmii i Mazur. Na ekspozycji prezentowane są zwierzęta pospolite, chronione, ginące i zagrożone wyginięciem oraz te, które już nie gnieżdżą się w naszym regionie.
Wyprawa "Ścieżką przez wieś" to quest przyrodniczo–historyczny, prezentujący osobliwości wsi Rumian.
Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.
Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.
Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.
Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.
20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.
Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.
Komentarze (0)