Odkryj Drawsko Pomorskie

Czwartek, 19 listopad 2015 11:46
Nie oddano jeszcze głosu
Odkryj Drawsko Pomorskie

Wyprawa po skarb w Drawsku Pomorskim umożliwi Wam poznanie wielowiekowej historii miasta, bogatego w niemiecką i polską architekturę oraz docenić piękno przepływającej przez nie rzeki Drawy.

Gdzie to jest?

Drawsko Pomorskie leży w powiecie drawskim, w południowo-wschodniej części województwa zachodnio-pomorskiego. Położone jest nad rzeką Drawą, wśród czystych jezior i lasów Pojezierza Drawskiego. Dla wielu Drawsko Pomorskie kojarzy się z największym w Europie poligonem, mało kto wie, jak ciekawą historię kryje w sobie sama miejscowość.
 

Jak dojechać?

Miejscowość leży na trasie krajowej nr 20, w połowie drogi miedzy Stargardem Szczecińskim a Szczecinkiem. Wjeżdżając do miasta od dowolnej strony, kieruj się w stronę wieży kościelnej znajdującej się w centrum miasta, przy pl. Konstytucji.
 

Początek questu:

Początek wyprawy na parkingu przy kościele przy pl. Konstytucji.
 

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki Waszym zadaniem jest ułożenie hasła z ukrytych na trasie liter.
 
 

Czas przejścia:

ok. 1 godz.
 

Do pobrania:

Questy z regionu

19
11.2015

Odkryj Drawsko Pomorskie

Wyprawa po skarb w Drawsku Pomorskim umożliwi Wam poznanie wielowiekowej historii miasta, bogatego w niemiecką i polską architekturę oraz docenić piękno przepływającej przez nie rzeki Drawy.

Więcej

14
04.2013

Odkryj skarby przyrody

Drogi Odkrywco, witamy Cię w świecie przyrody Krainy 44 wysp. Zapraszamy do udziału w grze, w której zadaniem bedzie odwiedzenie 13 pomników przyrody w Świnoujściu – drzew zachwycajacych swoimi rozmiarami, wyglądem i wiekiem. Odwiedzając je, dowiesz się, czym charakteryzują się poszczególne gatunki, poznaszciekawe historie z nimi związane.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top