Nowy Staw żuławskie miasto handlowe

Piątek, 22 styczeń 2016 10:46
Nie oddano jeszcze głosu
Nowy Staw żuławskie miasto handlowe

Wybierz się szlakiem przywilejów handlowych w mieście z rynkiem na dwie części „Ołówkiem” rozdzielonym, gdzie niegdyś prawa mieszczańskie wilkierzem regulowano...

Gdzie to jest?

Nowy Staw to niewielkie żuławskie miasteczko leżące ok. km 12 na północ od Malborka. Przez miasto przepływa rzeka Święta. W XVI - XVIII wieku było ośrodkiem handlu na Żuławach.
 

Jak dojechać?

Od strony Malborka - drogą krajową nr 55 w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego. W miejscowości Dębina odbijamy na Nowy Staw. Tak samo podążając od strony Nowego Dworu Gdańskiego. Jadąc ul. Obrońców Westerplatte po lewej stronie mijamy Urząd Miejski, a po przekroczeniu torów kolejki wąskotorowej po prawej - supermarket i wieżę ciśnień. W tej okolicy można zaparkować.
 

Początek questu:

Quest zaczyna się na moście na rzece Święta (ul. Obrońców Westerplatte).

Czas przejścia:

ok. 35 minut.

Dodatkowe informacje:

Zabierz coś do pisania (ołówek).
 

Do pobrania:

Questy z regionu

22
01.2016

Nowy Staw żuławskie miasto handlowe

Wybierz się szlakiem przywilejów handlowych w mieście z rynkiem na dwie części „Ołówkiem” rozdzielonym, gdzie niegdyś prawa mieszczańskie wilkierzem regulowano...

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top