Pierwszy quest na narty biegowe po Parku Zdrojowym w Rabce-Zdrój. Quest prowadzi ścieżkami Parku Zdrojowego w Rabce i opowiada o historii miasta, jego bogactwach, walorach i ludziach z nią związanych. Trasę można pokonać na nartach biegowych zimą lub spacerem i z kijkami o innych porach roku i w bezśnieżną zimę.
Gdzie to jest?
Rabka-Zdrój jest znanym uzdrowiskiem w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, położonym w Kotlinie Rabczańskiej, na wysokości 500–560 m n.p.m., u ujścia potoków Poniczanki, Słonki i Skomielnianki do Raby. Rabka znana jest ze złóż solanki, zabytków architektury drewnianej, tradycji góralskich i położonego w centrum miasta pięknego Parku Zdrojowego.
Początek questu:
Quest zaczyna się przy tablicy z mapą przed wejściem do parku przy ulicy Orkana, u wylotu ulicy Chopina.
Jak szukać skarbu?
Od punktu startu należy wędrować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w wierszowanej instrukcji. Po drodze są zagadki, których rozwiązanie pozwoli na odkrycie hasła. Trzeba się bacznie rozglądać, czytać tablice i inne napisy, dostrzegać kształty i detale. Hasło jest niezbędne, żeby na końcu questu dotrzeć do skarbu.
Czas przejścia:
1 h 15 min
Dodatkowe informacje:
Quest można zimą przebiec na nartach, o ile śnieg dopisze. W pozostałe pory roku można go pokonać spacerem, z wykorzystaniem kijków do Nordic Walking.
Witamy Cię dziś w Wysowej-Zdroju Gdzie wiele osób przyjeżdża do „wodopoju”. Wód leczniczych Ci u nas dostatek, Dla pani i pana, dla starszych, dla dziatek.
Z Wadowicami związani byli artyści różnych dziedzin. Poznasz ich dzięki questowi i dowiesz się jaka artystyczna specjalność tu dominowała.
Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.
Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.
Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.
Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.
20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.
Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.
Komentarze (0)