NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Środa, 19 styczeń 2022 12:41
Nie oddano jeszcze głosu
NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe po Parku Zdrojowym w Rabce-Zdrój. Quest prowadzi ścieżkami Parku Zdrojowego w Rabce i opowiada o historii miasta, jego bogactwach, walorach i ludziach z nią związanych. Trasę można pokonać na nartach biegowych zimą lub spacerem i z kijkami o innych porach roku i w bezśnieżną zimę.

Gdzie to jest?

Rabka-Zdrój jest znanym uzdrowiskiem w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, położonym w Kotlinie Rabczańskiej, na wysokości 500–560 m n.p.m., u ujścia potoków PoniczankiSłonki i Skomielnianki do Raby. Rabka znana jest ze złóż solanki, zabytków architektury drewnianej, tradycji góralskich i położonego w centrum miasta pięknego Parku Zdrojowego.

Początek questu:

Quest zaczyna się przy tablicy z mapą przed wejściem do parku przy ulicy Orkana, u wylotu ulicy Chopina.

Jak szukać skarbu?

Od punktu startu należy wędrować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w wierszowanej instrukcji. Po drodze są zagadki, których rozwiązanie pozwoli na odkrycie hasła. Trzeba się bacznie rozglądać, czytać tablice i inne napisy, dostrzegać kształty i detale. Hasło jest niezbędne, żeby na końcu questu dotrzeć do skarbu.

Czas przejścia:

1 h 15 min

Dodatkowe informacje:

Quest można zimą przebiec na nartach, o ile śnieg dopisze. W pozostałe pory roku można go pokonać spacerem, z wykorzystaniem kijków do Nordic Walking.

Do pobrania:

Questy z regionu

27
07.2015

Tenczynek. Spacer przez 700 lat historii

Ten quest to dobry pomysł na poznawanie okolic i niewielkiego tylko wycinka 700-letniej historii naszej miejscowości.

Więcej

10
02.2015

Dziedzictwo Goetzów Okocimskich

Quest „ Dziedzictwo Goetzów Okocimskich” pozwoli ci poznać fragment historii Brzeska związanej z rodem Goetzów Okocimskich i założonym przez nich browarem.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top