Między Ciskiem a Lipianką

Wtorek, 01 marzec 2016 07:58
Nie oddano jeszcze głosu
Między Ciskiem a Lipianką

Podążając Questem „Między Ciskiem, a Lipianką” można podziwiać piękną przyrodę, miejsca oraz ślady historii. Przemierzając szlak poznasz roślinność i zwierzynę dwóch bardzo specyficznych miejscowości położonych w Gminie Goworowo: Cisk i Lipianka.

Gdzie to jest?

Lipianka - wieś połozona w woj. mazowieckim, pow. ostrołęcki, gm. Goworowo. 10 km na północ od Goworowa i 12 km. na południe od Ostrołęki.

Początek questu:

Ośrodek Edukacji Regionalnej w Lipiance.
Start questu jest też miejscem, gdzie po przebytej drodze trzeba szukać skarbu, odpoczniesz w nim, posilisz się kiełbaską upieczoną na grillu.

Czas przejścia:

2 - 2,5 godz. 

Dodatkowe informacje:

Pierwszą w powiecie ostrołęckim tego rodzaju formę zwiedzania krajobrazów stworzyli Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”,  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Lipiance i Brzeźnie, młodzież.

„500 metrów śmiało krocz, patrz uważnie po domostwach, naciesz swe oczka kolorowymi ogrodami, a tam za leszczynami spotkasz dwa bliźniacze dęby, za dębami biały dom co remizą OSP zwą” – to fragment wierszowanej mapy Questu „Między Ciskiem a Lipianką”.

Questy z regionu

10
09.2016

Zbrodnia Wawerska

Quest dotyczy Zbrodni Wawerskiej - masowej egzekucji mieszkańców Wawra i Anina - 27 grudnia 1939 roku. Trasa questu wiedzie drogą jaką przeszli skazani, a następnie zamordowani, mężczyźni.

Więcej

03
09.2013

Kolej na Baniewicza

Wyprawa opowiada o Tadeuszu Baniewiczu – budowniczym i pierwszym dyrektorze kolejki WKD (dawniej: EKD) i o jego związkach z Podkową Leśną.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top