Kolej na Baniewicza

Wtorek, 03 wrzesień 2013 13:50
Nie oddano jeszcze głosu
Kolej na Baniewicza

Wyprawa opowiada o Tadeuszu Baniewiczu – budowniczym i pierwszym dyrektorze kolejki WKD (dawniej: EKD) i o jego związkach z Podkową Leśną.

Gdzie to jest?

Miasto – Ogród Podkowa Leśna leży w powiecie grodziskim w województwie mazowieckim, 25 km na południowy‐zachód od Warszawy, przy drodze wojewódzkiej nr 719.

Początek questu:

Wyprawa zaczyna się na stacji kolejki WKD Podkowa Leśna Główna.

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki należy uważnie czytać wskazówki i rozwiązywać zagadki. Zebrane liczby i cyfry będą kluczem do odnalezienia Skarbu. Życzymy udanej zabawy!

Czas przejścia:

45 minut

Do pobrania:

Questy z regionu

24
08.2018

Kurpsiowska Zaklepka

Quest przybliża kulturę i tradycję regionu oraz walory przyrodnicze dawnej Kurpiowskiej Puszczy Zielonej.

Więcej

03
09.2013

Kolej na Baniewicza

Wyprawa opowiada o Tadeuszu Baniewiczu – budowniczym i pierwszym dyrektorze kolejki WKD (dawniej: EKD) i o jego związkach z Podkową Leśną.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top