Kod Rejewskiego

Czwartek, 09 lipiec 2015 06:24
Nie oddano jeszcze głosu
Kod Rejewskiego

Twoim kompanem i przewodnikiem podczas misji będzie rodowity bydgoszczanin, Marian Rejewski. Przemierzysz z nim niemal 4 km trasy, która odmieni Twoje spojrzenie na Bydgoszcz. Trasy, która uczyni Cię jednym z pierwszych KRYPTOLOGÓW – BYDGOLOGÓW.

Gdzie to jest?

Bydgoszcz – miasto w północnej Polsce, historycznie położone na Kujawach, nad rzekami Brdą i Wisłą. Największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego.

Początek questu:

Wędrówkę rozpoczynamy tradycyjnie w sercu miasta, na Starym Rynku. Pieczęć potwierdzającą rozpoczęcie zadania przybij w Bydgoskim Centrum Informacji… i ruszaj w dalszą drogę. Bydgoskie Centrum Informacji, ul. Batorego 2, 85-104 Bydgoszcz. Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 9.00-18.00, sobota-niedziela: 10.00-16.00

 

Jak szukać skarbu?

Przyszły Kryptologu-Bydgologu!
Gratulujemy Ci odwagi. Przyjąłeś na siebie misję, którą tylko nieliczni zakończyć mogą sukcesem.  Wymaga ona sprytu, spostrzegawczości i wytrwałości.

Zatem - do dzieła! Twoje zadanie: Kwatera Informacji Turystycznej w Bydgoszczy zgłosiła niedawno odnalezienie tajemniczej, zakurzonej teczki. Nikt nie jest w stanie zrozumieć jej zawartości. Ty się tym zajmiesz – rozpracujesz ją ”od A do Z”.
Teczka ”SZLAK” zawiera w sobie 14 enigmatycznych kart. Wskażą Ci one drogę. Powodzenie misji zależy tylko od Ciebie. Możesz zabrać ze sobą innych agentów do pomocy, jeśli posiadasz zaufany zespół.

Zasady są proste:
1. Mapa to Twój przyjaciel. Korzystaj z niej, trzymaj się wytyczonej trasy.
2. Nie trać kontaktu z rzeczywistością – koniecznie odnajdź punkt Twojej misji na trasie (niekoniecznie na mapie).
3. Nie komplikuj spraw na siłę - rozwiąż zadanie korzystając z podpowiedzi na danej karcie i obiekcie.
4. Spiesz się powoli - oblicz dokładnie zadanie, a odnalezienie prawidłowej odpowiedzi nie powinno przysporzyć Ci problemów.
5. Rozszyfrowuj na bieżąco - oznacz wynik i kilka znaków stojących obok. Te znaki wpisz w puste pola na karcie odpowiedzi – numer przystanku odpowiada numerowi zagadki.
6. Bądź czujny do końca - kiedy zakończysz wszystkie zadania, sprawdź czy misja zakończyła się sukcesem. W tym celu złóż kartę odpowiedzi według uzyskanych wskazówek.
7. Postaw kropkę nad ”i” - uzupełnij oś czasu MR (jedna z ostatnich stron) w oparciu o uzyskane podczas wyprawy informacje.
 

Czas przejścia:

2 godziny

Dodatkowe informacje:

Marian Rejewski – kryptolog, genialny matematyk. Łamacz szyfru Enigmy. Jego dokonania pozwoliły na odkodowanie
szyfrowanych wiadomości III Rzeszy podczas II wojny światowej. Urodził się i wychował w Bydgoszczy.

Do pobrania:

Questy z regionu

09
07.2015

Kod Rejewskiego

Twoim kompanem i przewodnikiem podczas misji będzie rodowity bydgoszczanin, Marian Rejewski. Przemierzysz z nim niemal 4 km trasy, która odmieni Twoje spojrzenie na Bydgoszcz. Trasy, która uczyni Cię jednym z pierwszych KRYPTOLOGÓW – BYDGOLOGÓW.

Więcej

27
11.2014

Kanałowe zagadki

Zapraszamy na spacer z zagadkami nad Stary Kanał Bydgoski. Podczas tej wycieczki poznacie ciekawostki oraz fakty dotyczące tej niezwykłej budowli hydrotechnicznej.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top