Kocim Szlakiem

Piątek, 04 wrzesień 2015 12:37
Nie oddano jeszcze głosu
Kocim Szlakiem

Drogi Poszukiwaczy! Witamy cię serdecznie na Księżym Młynie. To największy i najlepiej zachowany historyczny kompleks fabryczny w Łodzi, powstały w połowie XIX wieku. Jego założycielem był, przybyły z Nadrenii, Karol Wilhelm Scheibler.

Gdzie to jest?

Łódź jest stolicą województwa łódzkiego.

Początek questu:

Przy tablicy „Księży Młyn”- w połowie Kociego Szlaku. Można tu dojechać komunikacją miejską (autobusami 77 i 96) oraz samochodem – z możliwością zaparkowania na ulicy Przędzalnianej bądź Fabrycznej. Całą trasę pokonujesz pieszo.
 
 

Jak szukać skarbu?

W trakcie wędrówki, twoim zadaniem jest szukanie odpowiedzi na zagadki, które wskażą ci literki niezbędne do ułożenia hasło. Będzie ci ono potrzebne, aby na mecie questu, w zamian za nie otrzymać skarb. Powodzenia!
 

Czas przejścia:

Około  45 minut.
 

Do pobrania:

Questy z regionu

25
03.2014

Historia na ścieżkach natury

Quest pokazuje miejsca związane z bohaterskimi czynami Polaków.

Więcej

17
03.2014

Borowska „Reduta”

Quest opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce w Borowej w 1939 roku: walce polskich żołnierzy z siłami niemieckimi.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top