Dziedzictwo Goetzów Okocimskich

Wtorek, 10 luty 2015 10:06
Nie oddano jeszcze głosu
Dziedzictwo Goetzów Okocimskich

Quest „ Dziedzictwo Goetzów Okocimskich” pozwoli ci poznać fragment historii Brzeska związanej z rodem Goetzów Okocimskich i założonym przez nich browarem.

Gdzie to jest?

Brzesko leży w woj. małopolskim nad rzeką Uszwicą, pomiędzy Krakowem a Tarnowem, przy autostradzie A4 i drodze krajowej nr 94. Od strony Nowego Sącza możesz dojechać tutaj drogą nr 75.

Początek questu:

GPS: 49°57’29.9’’N 20°36’06’’E plac przed głównym wjazdem do Browaru Okocim, na ul. Browarnej, przy początku ul. Barona Jana Goetza w Brzesku. Zachowaj szczególne bezpieczeństwo! Ulica bardzo ruchliwa!

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki szukasz odpowiedzi na wierszowane zagadki, które dadzą ci literki potrzebne do ułożenia hasła. Hasłem będzie dewiza życiowa rodu Goetzów Okocimskich, którą należy podać na mecie questu, by dostać skarb.

Czas przejścia:

ok. 60 minut.

Dodatkowe informacje:

Życzymy wielu emocji!

Do pobrania:

Questy z regionu

15
02.2016

Historia Biecza od średniowiecza

Trasa questu wiedzie przez najciekawsze zakątki centrum Biecza. To piękne miasto o bardzo długiej i bogatej historii, pełne zabytków z czasów średniowiecza i renesansu.

Więcej

27
07.2015

Izdebnickie, niezwykłe historie

Quest pozwala poznać centrum Izdebnika, jego historię i ciekawostki związane ze znanymi osobami, które odwiedziły kiedyś tę miejscowość.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top