Znane i nieznane – śródmiejskie oglądanie

Niedziela, 30 sierpień 2015 12:10
Nie oddano jeszcze głosu
Znane i nieznane – śródmiejskie oglądanie

Spacer przebiega w dzielnicy Śródmieście. Rozpoczyna się na Placu Wolności, gdzie swój początek ma ulica Piotrkowska. Wędrówka będzie również obejmowała ulice: Jaracza, Wschodnią, Włókienniczą, Rewolucji 1905r oraz Kilińskiego. Spacer prowadzić będzie po znanych punktach miasta jak i tych, które są na co dzień nie dostrzegane albo zapomniane.

Gdzie to jest?

Łódź jest stolicą województwa łódzkiego.

Jak dojechać?

Do Placu Wolności można dojechać:
Autobusami: 78, 59
Tramwajami: 2, 3, 11, 15, 16, 43
Pieszo.

Początek questu:

Miejscem rozpoczęcia spaceru jest Plac Wolności, znajdujący się u zbiegu ulic: Piotrkowskiej, Pomorskiej, Legionów, Nowomiejskiej. W centrum placu stoi pomnik Tadeusza Kościuszki.

Czas przejścia:

ok. 1 h 20’

Do pobrania:

Questy z regionu

17
03.2014

Śladami Powstania Styczniowego 1863 r. na terenie gminy Sędziejowice

W Sędziejowicach 26 sierpnia 1863 r. została stoczona bitwa z Rosjanami. O zwycięstwie Polaków przypomina zrekonstruowana mogiła bohaterów na miejscowym cmentarzu. Nieopodal można dostrzec liczący prawie 150 lat pomnik kozaków dońskich. W 150. rocznicę bitwy pod Sędziejowicami społeczeństwo ufundowało Pomnik Powstańców 1863 r., który znajduje się w parku w centrum wsi.

Więcej

26
03.2014

Spacerem po parku w Moszczenicy

Quest poprowadzi Cię po malowniczym zespole pałacowo-parkowym w Moszczenicy. Pałac wybudowany został w XIX wieku przez ówczesnego właściciela Moszczenicy Karola Endera według projektu Karola Sparmana późniejszego dyrektora ogrodu botanicznego w Warszawie. Jest to budowla piętrowa w kształcie litery U, przed budynkiem za-chowały się fragmenty tarasu widokowego. Mniej więcej w tym samym czasie przy pałacu powstał park krajobrazowy z dużym stawem w stylu naturalistycznym, oraz z bogatym drzewostanem, który zachował się do dziś. Kształt parku stanowi wielobok foremny zajmujący z mieszczącymi się tu zbiornikami wodnymi 12,6 ha. Wiek rosnących tu drzew jest różnorodny, najstarsze klony, kasztanowce, dęby, buki i sosny mają około 100-110 lat. W sąsiedztwie starych okazów rosną liczne samosiejki drzew i krzewów (olcha, klon, bez czarny) oraz inne drzewa posadzone w późniejszym okresie, zacierające pierwotny charakter parku.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top