Zakręć się na Rudzie

Środa, 30 wrzesień 2015 14:11
Nie oddano jeszcze głosu
Zakręć się na Rudzie

Zapraszamy na wyprawę przez cichą, uroczą i malowniczą Rudę Kameralną. Na trasie poznasz niesamowite historie i ciekawostki związane z naszą niepowtarzalną wioską. Zapraszamy na spacer, który pozwoli Ci naładować się pozytywną energią.

Gdzie to jest?

Ruda Kameralna powiat tarnowski, gmina Zakliczyn. 

Jak dojechać?

Z Zakliczyna można tu dojechać przez Zdonię (lub Wesotów), Stróże, Filipowice. Można też jadąc drogą 980 do Paleśnicy, skręcając przed Paleśnicą na zachód drogą powiatową przez Borową lub w samej Paleśnicy na zachód przez Dzierżaniny.

Początek questu:

Wyprawę zaczynamy z centralnego miejsca w Rudzie Kameralnej, od parkingu, nieopodal Kościoła i świetlicy. Wyprawa prowadzi drogą asfaltową i drogami polnymi.
 

Jak szukać skarbu?

Kieruj się drogą według wskazówek. Gdy dotrzesz do celu i rozwiążesz zagadkę, znajdziesz w skrzynce pieczęć, którą możesz odbić w ulotce w „Miejscu na skarb" oraz Księgę Wypraw. Proszę wpisz swoje wrażenia ze spaceru. Zapraszamy na quest przez cały rok.
 

Czas przejścia:

około 1 godziny.

Do pobrania:

Questy z regionu

10
04.2014

Grojec wehikułem czasu

Tematem przewodnim jest historia Grojca. Zabieramy Państwa na krótką wycieczkę rowerową po najwspanialszych miejscach historycznych wsi Grojec.

Więcej

06
08.2014

Śladem chłopców malowanych

Quest poprowadzony jest śladami I wojny światowej przez gminy Michałowice i Zielonki. Duża cześć trasy wiedze przez las. Charakter trasy: asfaltowo-gruntowa. Trasa nie ma charakteru pętli. Ze skarbem należy wrócić tą samą drogą. Długość trasy– 8,5 km.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top