WYPRAWA W PRZESZŁOŚĆ Zwiedzanie skansenu PTTK w Dobczycach

Wtorek, 10 czerwiec 2014 09:32
Nie oddano jeszcze głosu
WYPRAWA W PRZESZŁOŚĆ Zwiedzanie skansenu PTTK w Dobczycach

Zapraszamy do odbycia podróży w przeszłość— będzie nią zwiedzanie skansenu należącego do Muzeum Regionalnego PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach. W skansenie, włączonym do małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej, prezentowana jest ekspozycja etnograficzna poświęcona lokalnej kulturze ludowej. W głównym budynku skansenu, znajdującym się na miejscu dawnej karczmy, obok izby dobczyckich cechów zaaranżowano kuchnię wiejską, alkierz mieszczanina oraz kącik poświęcony zwyczajom dorocznym. W skład skansenu wchodzi także dom pogrzebowy z ekspozycją o tematyce funeralnej oraz budynek kurnika, w którym prezentowane są narzędzia rolnicze, a także wozownie i kuźnia.

Gdzie to jest?

Skansen wraz z częściowo zrekonstruowanymi ruinami średniowiecznego zamku stanowi Muzeum Regionalne PTTK w Dobczycach — miasteczku położonym ok. 30 km na południowy wschód od Krakowa. Muzeum znajduje się na Górze Zamkowej, skąd rozciąga się malowniczy widok na Jezioro Dobczyckie i beskidzkie pasmo Lubomira i Łysiny. Z centrum Dobczyc na Górę Zamkową zaprowadzi Cię żółty szlak turystyczny.

Początek questu:

Quest rozpoczyna się w skansenie ul. Stare Miasto, 32-410 Dobczyce.

Jak szukać skarbu?

Aby wziąć udział w zabawie należy zaopatrzyć się w ulotkę questu. Ulotkę możesz pobrać w kasie Muzeum PTTK w Dobczycach na Górze Zamkowej, w Biurze PTTK w Dobczycach przy ulicy Podgórskiej 1 lub na stronie internetowej: http://www.zamek.dobczyce.pl. Przygodę ze skansenem, po zakupieniu biletu wstępu w kasie muzeum (na zamku), zaczynamy od bramy wejściowej do skansenu, od strony zamku. Nagrodą za przebycie trasy questu i odgadnięcie hasła jest skarb, czyli pieczątka, ukryta w miejscu, do którego zaprowadzi Cię wierszowany tekst ulotki. Pieczątkę odbijesz na ulotce w „miejscu na skarb".

 

Czas przejścia:

ok. 30 min.

Dodatkowe informacje:

Trasa questu dostępna jest zawsze wtedy, gdy otwarte jest Nasze muzeum, czyli: od kwietnia do października: od wtorku do piątku od 10 do 16, w soboty i niedziele od 10 do 18

Do pobrania:

Questy z regionu

10
07.2015

Ciekawostki krynickiego deptaka

Wyprawa pozwoli poznać ciekawe miejsca i budowle zlokalizowane wokół krynickiego deptaka.

Więcej

27
05.2012

Rodackie ślady przeszłości

Wyprawa po skarb w Rodakach umożliwi Wam poznanie historii miejsca położonego wśród pięknej przyrody Szlaku Orlich Gniazd. Podczas wędrówki Waszym zadaniem jest ułożenie hasła z ukrytych na trasie liter.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top