Wędrówka z przyrodą w Borówkach

Poniedziałek, 28 maj 2012 13:34
Nie oddano jeszcze głosu
Wędrówka z przyrodą w Borówkach

Wyprawa, powiedzie Cie przez malowniczą i urokliwą wieś położoną na obrzeżach rezerwatu „Torfowisko Borówki”, ukaże wam piękno przyrody i krajobrazu wsi polskiej.

Gdzie to jest?

Borówki to malownicza miejscowość położona w gminie Gromadka w Borach Dolnośląskich w otulinie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego i rezerwatu „Torfowisko Borówki” w gminie Gromadka.

 

Początek questu:

Wyprawę należy zacząć z „Lawendowej Chaty” w Gospodarstwie Agroturystycznym „Gajówka Głuszec”. Gospodarstwo znajduje się na końcu wsi przy samym lesie. Poprowadzą Cię do niego drogowskazy.

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki będziecie poszukiwać ukrytych liter oraz odgadywać nazwy zwierząt, roślin i miejsc. Ścieżka w większości prowadzi po gruntowej drodze. Przygotuj więc wygodne buty. Na końcu trasy szukaj ukrytego skarbu.

Czas przejścia:

ok. 1 godzina

Do pobrania:

Questy z regionu

30
09.2015

Ulicami historycznej Rudnej

Wyprawa po skarb w Rudnej pokaże bogatą historię tej miejscowości, która niestety utraciła prawa miejskie w 1945 roku. Zachowane zabytki pozwolą wyobraźni stworzyć obraz barwnej historii tego miejsca. Podczas wędrówki Twoim zadaniem będzie ułożenie hasła z ukrytych na trasie liter.

Więcej

28
05.2012

W cieniu klasztornych wież

Wędrówka po zespole klasztornym Cystersów w Lubiążu pozwoli Ci lepiej poznać dzieje tego monumentalnego założenia barokowego z lat 1649-1739 - jednego z największych i najcenniejszych w Europie.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top