W Gnieździe Reszków

Piątek, 06 wrzesień 2013 14:08
Nie oddano jeszcze głosu
W Gnieździe Reszków

O sławnym rodzie Reszków się dowiesz, A i skarb otrzymasz jak hasło wypowiesz. To Edward, Józefina i ich brat Jan Reszke rozsławili przedwojenną Polskę na operowych deskach Nie tylko w Europie święcili tryumfy, Kariery braci także w nowojorskiej Metropolitan Opera są zapisane, a Tobie, Gościu, teraz będą znane.

Gdzie to jest?

Gmina Kłomnice niedaleko Jasnej Góry leży,
Starą trasą Częstochowa – Radomsko jechać należy.
W Kłomnicach skręć na Św. Annę Wędrowcze,
Za 8 kilometrów już do Garnka dotrzesz.
Zaś od południa w Św. Annie na Kłomnice skręcaj,
I rychło cel osiągniesz. Sobie to zawdzięczaj.

Początek questu:

Przygodę swą rozpocznij  w "Niezapominajce" -
Agroturystycznym Gospodarstwie tuż przed samym Garnkiem.

Jak szukać skarbu?

Czytaj uważnie instrukcji wiersze,
Policz, poszukaj, pogłówkuj jeszcze.
Literki z zagadek hasło Ci dadzą.
Z naszą grą wszyscy sobie poradzą.

 

Czas przejścia:

60 minut.

Questy z regionu

08
09.2013

Po obu stronach Warty Poczesna, Nowa Wieś, Zawodzie

Wyprawa zapozna Cię z niezwykle interesującą okolicą rozłożoną wzdłuż rzeki Warty. Znajdziesz tu obiekty i miejsca ciekawe pod względem historycznym, geograficznym i przyrodniczym, np. kapliczkę zbudowaną z siedmiu rodzajów cegły czy stary, rozłożysty dąb, rosnący na cmentarzu.

Więcej

08
09.2013

Z ułanem po polu bitwy

Quest pokazuje miejsca upamiętniające bohaterskie czyny Wołyńskiej Brygady Kawalerii podczas Bitwy pod Mokrą z 1. września 1939 r., pozwala zapoznać się z przeszłością miejscowości.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top