W 80 min dookoła Chudobki

Niedziela, 08 wrzesień 2013 12:59
Nie oddano jeszcze głosu
W 80 min dookoła Chudobki

Wyprawa zapozna Cię z zacisznymi, atrakcyjnymi miejscowościami jakimi są Brzeziny i Trzebniów. Poznasz piękno jurajskiej przyrody i architektury. Trasa questu przebiega w malowniczym obszarze częściowo zalesionym, o dużym zróżnicowaniu terenu, wśród wąwozów i jurajskich skał, zarówno drogami gruntowymi jak i asfaltowymi o umiarkowanym natężeniu ruchu.

Gdzie to jest?

Brzeziny to malowniczy zakątek znajdujący się w Gminie Niegowa.

 

 

Jak dojechać?

Dojechać tu można z Myszkowa drogą wojewódzką nr 789 w kierunku Lelowa. 7 km za Żarkami skręcamy na Gorzków Nowy i kierujemy się zgodnie z drogowskazami na Agroturystykę „Zacisze”. Jadąc od północy drogą powiatową ze Złotego Potoku w kierunku Niegowy, w Gorzkowie Nowym na skrzyżowaniu kierujemy się do miejscowości Moczydło, a za zabudowaniami w Trzebniowie w lewo (drogowskaz Brzeziny i Agroturystyka „Zacisze”).

Początek questu:

Wyprawę należy zacząć z parkingu „Zacisza” w Brzezinach. N: 50°39’25.2’’ E:19°27’1.1’’

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki należy szukać liter, które pomogą Ci utworzyć hasło – klucz. Dzięki niemu dotrzesz do skrzyni ze skarbem. Znalezioną w niej pieczęć odbij na swojej karcie w „miejscu na skarb”, a w księdze wyprawy wpisz się na pamiątkę. Odłóż skrzynię na miejsce dla innych Odkrywców. Na trasę questu najlepiej wybrać się pieszo od wiosny do jesieni czy też na nartach biegowych w zimie.
A gdy przed wyruszeniem w trasę złożysz zamówienie,
Będzie na Ciebie czekał posiłek – marzenie!
 

Czas przejścia:

około 1 godzina 20 minut

Questy z regionu

09
05.2017

Quest Śladami Piastów Cieszyńskich

Trasa questu biegnie przez najpiękniejsze miejsca w Cieszynie związane z postaciami rodu Piastów Cieszyńskich, którzy przez wieku panowali na tych terenach. Uczestnicy będą mieli okazję podążać szlakiem, rozwiązując zagadki, które po rozwiązaniu wskażą dewizę rodu Piastów Cieszyńskich. Dewiza ta jest kluczem do odkrycia skarbu.

Więcej

23
07.2015

Śladami mistrza spod Złotego Gronia

Przepiękna górska Gmina Istebna, to pełna uroku kraina podniebna. Na styku trzech granic łatwo ją znajdziecie w Beskidzie Śląskim, w cieszyńskim powiecie. Nasz szlak, to nie wycieczka błaha, zwiedzisz tu Muzeum Jana Wałacha - wielkiego artysty, malarza i grafika, światowej sławy drzeworytnika.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top