W 80 min dookoła Chudobki

Niedziela, 08 wrzesień 2013 10:59
Nie oddano jeszcze głosu
W 80 min dookoła Chudobki

Wyprawa zapozna Cię z zacisznymi, atrakcyjnymi miejscowościami jakimi są Brzeziny i Trzebniów. Poznasz piękno jurajskiej przyrody i architektury. Trasa questu przebiega w malowniczym obszarze częściowo zalesionym, o dużym zróżnicowaniu terenu, wśród wąwozów i jurajskich skał, zarówno drogami gruntowymi jak i asfaltowymi o umiarkowanym natężeniu ruchu.

Gdzie to jest?

Brzeziny to malowniczy zakątek znajdujący się w Gminie Niegowa.

 

 

Jak dojechać?

Dojechać tu można z Myszkowa drogą wojewódzką nr 789 w kierunku Lelowa. 7 km za Żarkami skręcamy na Gorzków Nowy i kierujemy się zgodnie z drogowskazami na Agroturystykę „Zacisze”. Jadąc od północy drogą powiatową ze Złotego Potoku w kierunku Niegowy, w Gorzkowie Nowym na skrzyżowaniu kierujemy się do miejscowości Moczydło, a za zabudowaniami w Trzebniowie w lewo (drogowskaz Brzeziny i Agroturystyka „Zacisze”).

Początek questu:

Wyprawę należy zacząć z parkingu „Zacisza” w Brzezinach. N: 50°39’25.2’’ E:19°27’1.1’’

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki należy szukać liter, które pomogą Ci utworzyć hasło – klucz. Dzięki niemu dotrzesz do skrzyni ze skarbem. Znalezioną w niej pieczęć odbij na swojej karcie w „miejscu na skarb”, a w księdze wyprawy wpisz się na pamiątkę. Odłóż skrzynię na miejsce dla innych Odkrywców. Na trasę questu najlepiej wybrać się pieszo od wiosny do jesieni czy też na nartach biegowych w zimie.
A gdy przed wyruszeniem w trasę złożysz zamówienie,
Będzie na Ciebie czekał posiłek – marzenie!
 

Czas przejścia:

około 1 godzina 20 minut

Questy z regionu

08
09.2013

Quest o kueście

Trasa pokazuje fragment kuesty – geograficznej granicy Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zobaczysz m.in. wapienie – skały budujące kuestę, jak również krajobraz ukazujący piękno Jury w jej północnej części.

Więcej

17
07.2015

Szybowcowy zawrót głowy na Górze Żar

Quest przedstawia historię szybownictwa związaną z górą Żar i pasję ludzi do latania. Quest opowiada o różnych rodzajach szybowców i o tym dlaczego one unoszą się w powietrzu.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top