Ulicami historycznej Rudnej

Środa, 30 wrzesień 2015 14:38
Nie oddano jeszcze głosu
Ulicami historycznej Rudnej

Wyprawa po skarb w Rudnej pokaże bogatą historię tej miejscowości, która niestety utraciła prawa miejskie w 1945 roku. Zachowane zabytki pozwolą wyobraźni stworzyć obraz barwnej historii tego miejsca. Podczas wędrówki Twoim zadaniem będzie ułożenie hasła z ukrytych na trasie liter.

Gdzie to jest?

Rudna to najmniej zaludniona gmina powiatu lubińskiego należącego do województwa dolnośląskiego. Miejscowość Rudna jest położona w dolinie, a jej najbliższymi sąsiadami są miasta Lubin, Głogów i Ścinawa. W średniowieczu odbywały się tu jedne z największych targów bydła.

Jak dojechać?

Z krajowej trasy Wrocław – Zielona Góra należy w Lubinie skręcić w prawo na drogę krajową 292. Na piętnastym kilometrze znajduje się Rudna. Możliwy jest też dojazd z Polkowic (15km) oraz z Głogowa (26 km). Oprócz sprawnej komunikacji busowej Rudna ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę kolejową.

Początek questu:

Przystanek autobusowy naprzeciw ratusza.
 

Czas przejścia:

1 godzina

Do pobrania:

Questy z regionu

04
02.2016

Z koroną na głowie

Quest oprowadza po Muzeum Zabawek w Karpaczu.

Więcej

28
05.2012

Stawy Krośnickie

"Stawy Krośnickie" to wyprawa rowerowa, krajoznawcza, prezentująca bogactwo przyrodnicze Stawów Krośnickich w Dolinie Baryczy.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top