U źródła…

Czwartek, 23 lipiec 2015 11:00
Nie oddano jeszcze głosu
U źródła…

Quest to ciekawa wycieczka przyrodnicza. Wędrując trasą będziesz miał możliwość zobaczyć ciekawe źródło, obfitujące w dobrą, zdrową wodę. Odwiedzisz rezerwat „Bukowica” wraz z jego osobliwościami – buczyną karpacką, wychodniami skał, czy układającymi się w interesujące kształty drzewami.

Gdzie to jest?

Zagórze leży na zachodnim krańcu Garbu Tenczyńskiego trasy w zachodniej części województwa małopolskiego (na południe od Chrzanowa). Z trzech stron otoczone jest górami, górą Bukowicą od południa, górą Żelatową od północy, Grodziskiem Małym i Dużym od wschodu. Można tu dojechać od strony wschodniej (Krakowa) i zachodniej (Śląska) drogą nr 780 oraz komunikacją miejską z nieodległego Chrzanowa.

Początek questu:

Wyprawę należy zacząć przy kamieniu upamiętniającym pobyt wojsk Króla Jana III Sobieskiego, który znajduje się na terenie Ośrodka Sportowego (Zagórze, ul. Wieczystej 72). 50°04’52.5’’N, 19°23’33.7’’E

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki czytaj uważnie tekst i bacznie przyglądaj się otoczeniu. Dzięki temu znajdziesz odpowiedzi na trzy zagadki umieszczone w tekście. Litery w ramkach, oznaczone konkretnymi cyframi pomogą Ci odgadnąć hasło wyprawy, potrzebne do znalezienia skarbu. Gdy już do niego

Czas przejścia:

ok 1 h 15’

Dodatkowe informacje:

Trasa questu ma charakter terenowy i prowadzi po nieutwardzonych ścieżkach leśnych.

Do pobrania:

Questy z regionu

21
07.2015

Konfucjusz w Puszczy Dulowskiej

To propozycja dla dużych i małych miłośników przyrody, dla osób oczekujących wyciszenia i spokoju po tygodniu pracy . A poprzez przemyślenia słynnych cytatów Konfucjusza (cytaty umieszczone w cudzysłowie, wytłuszczonym drukiem) w towarzystwie śpiewu ptaków następuje odpoczynek, przemyślenie, motywacja do dalszej pracy. Ze względu na dogodne ułożenie terenu, quest jest również przeznaczony dla osób z wózkiem.

Więcej

10
06.2014

WYPRAWA W PRZESZŁOŚĆ Zwiedzanie skansenu PTTK w Dobczycach

Zapraszamy do odbycia podróży w przeszłość— będzie nią zwiedzanie skansenu należącego do Muzeum Regionalnego PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach. W skansenie, włączonym do małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej, prezentowana jest ekspozycja etnograficzna poświęcona lokalnej kulturze ludowej. W głównym budynku skansenu, znajdującym się na miejscu dawnej karczmy, obok izby dobczyckich cechów zaaranżowano kuchnię wiejską, alkierz mieszczanina oraz kącik poświęcony zwyczajom dorocznym. W skład skansenu wchodzi także dom pogrzebowy z ekspozycją o tematyce funeralnej oraz budynek kurnika, w którym prezentowane są narzędzia rolnicze, a także wozownie i kuźnia.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top