U źródła…

Czwartek, 23 lipiec 2015 09:00
Nie oddano jeszcze głosu
U źródła…

Quest to ciekawa wycieczka przyrodnicza. Wędrując trasą będziesz miał możliwość zobaczyć ciekawe źródło, obfitujące w dobrą, zdrową wodę. Odwiedzisz rezerwat „Bukowica” wraz z jego osobliwościami – buczyną karpacką, wychodniami skał, czy układającymi się w interesujące kształty drzewami.

Gdzie to jest?

Zagórze leży na zachodnim krańcu Garbu Tenczyńskiego trasy w zachodniej części województwa małopolskiego (na południe od Chrzanowa). Z trzech stron otoczone jest górami, górą Bukowicą od południa, górą Żelatową od północy, Grodziskiem Małym i Dużym od wschodu. Można tu dojechać od strony wschodniej (Krakowa) i zachodniej (Śląska) drogą nr 780 oraz komunikacją miejską z nieodległego Chrzanowa.

Początek questu:

Wyprawę należy zacząć przy kamieniu upamiętniającym pobyt wojsk Króla Jana III Sobieskiego, który znajduje się na terenie Ośrodka Sportowego (Zagórze, ul. Wieczystej 72). 50°04’52.5’’N, 19°23’33.7’’E

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki czytaj uważnie tekst i bacznie przyglądaj się otoczeniu. Dzięki temu znajdziesz odpowiedzi na trzy zagadki umieszczone w tekście. Litery w ramkach, oznaczone konkretnymi cyframi pomogą Ci odgadnąć hasło wyprawy, potrzebne do znalezienia skarbu. Gdy już do niego

Czas przejścia:

ok 1 h 15’

Dodatkowe informacje:

Trasa questu ma charakter terenowy i prowadzi po nieutwardzonych ścieżkach leśnych.

Do pobrania:

Questy z regionu

27
05.2012

Wędrówka z historią

Wyprawa po skarb "Wędrówka z historią" w Kluczach umożliwi Wam poznanie historii miejsc obok których przechodzimy często nie znając ciekawych ich dziejów. Kto słyszał o Starej gorzelni, leśniczówce czy wyrobisku rud żelaza. Podczas wędrówki waszym zadaniem jest ułożenie hasła.

Więcej

30
09.2020

Łukasiewicz i wszystko jasne

Quest opowiada o życiu i działalności Ignacego Łukasiewiczu, szczególnie w okresie kilkuletniego pobytu w Gorlicach. Dzięki questowi można poznać historię przemysłu naftowego, która rozpoczęła się w Polsce i dowiedzieć się, z czego zasłynęły Gorlice jako pierwsze na świecie właśnie dzięki Ignacemu Łukasiewiczowi.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top