Tajemnice koziegłowskich zaułków

Niedziela, 08 wrzesień 2013 10:18
Nie oddano jeszcze głosu
Tajemnice koziegłowskich zaułków

Wyprawa zapozna chcecie czy nie chcecie Z tym czym Koziegłowy w gminie w Polsce w świecie I odkryje tajemnice w historii schowane Miejsca ludzi zdarzenia zaułki nieznane

Gdzie to jest?

Koziegłowy to siedziba gminy w powiecie myszkowskim, w województwie śląskim, usytułowane w północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej, tuż przy trasie A1 (między Częstochową a Siewierzem).

Początek questu:

Wyprawę należy rozpocząć z rynku koziegłowskiego (plac Moniuszki),  do którego można łatwo dojechać z głównej trasy A1, skręcając w kierunku wschodnim, lub od strony Myszkowa, skręcając za Domem Kultury w lewo na południe.

N: 50°35’52.4’’ E: 19°9’41.7’’

Jak szukać skarbu?

Jak znaleźć skarb?
Podczas wyprawy liter szukamy
By hasło znaleźć i skarb schowany
Pewien Artysta nam tu pomoże
Przy nim zagadkę – quest rozwikłamy
Potem wrażenia swe przedstawimy
W księdze wyprawy ujmiemy słowem
I pieczęć – dowód na karcie damy
Wnet satysfakcja – wszystko gotowe

Czas przejścia:

1 godzina, 30 minut

Questy z regionu

08
09.2013

Żarki wczoraj i dziś- szlakiem pocięgla i drajfusa

Żarki swój rozwój zawdzięczają kupcom i rzemieślnikom. Przywilej organizowania jarmarków Żarczanie otrzymali przed 450 laty, do dziś targowisko prężnie działa. Quest prowadzi przez miejsca, gdzie dawniej kupcy sprzedawali swoje towary a i dziś można zrobić różnorodne zakupy, w tym nabyć wyroby żareckich rzemieślników, przede wszystkim słynnych szewców. 

Więcej

20
07.2015

Jak to w państwie ślemieńskim bywało

Wyprawa pozwoli Ci zapoznać się z wyjątkowo ciekawą historią i kulturą Ślemienia.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top