Tajemne zioła Kadzi

Czwartek, 12 listopad 2015 11:57
Nie oddano jeszcze głosu
Tajemne zioła Kadzi

Quest dotyczy historii, geologii i licznych ciekawostek związanych z rezerwatem geologicznym. Pozwała w przyjemny sposób zwiedzić dawny kamieniołom nazywany "rajem geologicznym pod gołym niebem".

Gdzie to jest?

Wzgórze Kadzielnia położone jest w południowo-zachodniej części Kielc, przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Pakosz.
 

Jak dojechać?

W okolice Kadzielni dojedziemy na przystanek KRAKOWSKA KADZIELNIA autobusami linii nr 4, 6, 18B, 19, 27, 113. Osoby zmotoryzowane muszą kierować się drogą nr 762 na krzyżowanie ulic Krakowskiej z Pakosz, gdzie można bezpiecznie zostawić pojazd na bezpłatnym parkingu.

JAK DOJŚĆ PIESZO?
 Z Centrum Kielc z rejonów kieleckiego deptaku ul. Sienkiewicza, który od. Kadzielni oddalony jest ok 1km. Można dojść miejskimi szlakami spacerowymi koloru niebieskiego i zielonego — zaczynają się one na Placu Artystów. Dotrzeć można także kieleckim szlakiem miejskim koloru czerwonego.
 

Początek questu:

Kadzielnia. Parking - od strony ul. Krakowskiej.
 

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki zadaniem uczestnika jest odpowiedź na zagadki, które dadzą literki potrzebne do stworzenia hasła końcowego. Hasło będzie ostateczną wskazówką pomocną przy odnalezieniu skarbu.
 

Czas przejścia:

ok. 1 godziny
 

Questy z regionu

12
11.2015

Tajemne zioła Kadzi

Quest dotyczy historii, geologii i licznych ciekawostek związanych z rezerwatem geologicznym. Pozwała w przyjemny sposób zwiedzić dawny kamieniołom nazywany "rajem geologicznym pod gołym niebem".

Więcej

10
11.2015

Woda i kamień

Trasa questu prowadzi do 3 rezerwatów przyrody nieożywionej w Kielcach, pokazując po drodze Zalew Kielecki, okolice rzeki Silnicy, ale także centrum Kielc.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top