Szlakiem Radwanitów

Piątek, 15 luty 2013 15:19
Nie oddano jeszcze głosu
Szlakiem Radwanitów

Zapraszamy na podróż po Brzeźnicy,Gdzie pokłonią się każdemu łany pszenicy.Nieopodal również Brzezinka się znajduje,Tu przepiękna i stara kaplica króluje.Także o Kopytówce bajecznej powiedzmy,Tam malutkie kapliczki urok wsi podkreślają bezsprzeczny.Natomiast Marcyporęba jest jak mała mieścina,Gdzie znak krzyża możesz uczynić w kościele św. Marcina.

Gdzie to jest?

Gmina Brzeźnica jest częścią Doliny Karpia. To atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo obszar siedmiu gmin położonych w Zachodniej Małopolsce w Dolinie Wisły i Skawy (dodatkowo Spytkowice, Tomice w powiecie wadowickim oraz Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów i Zator w powiecie oświęcimskim). Znajduje się w dogodnym położeniu komunikacyjnym pomiędzy Katowicami i Krakowem oraz w bliskim sąsiedztwie Oświęcimia, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Obejmuje teren historycznego zagłębia hodowli karpia oraz malownicze tereny Pasma Draboż na Pogórzu Wielickim.

Początek questu:

Wyprawę należy zacząć w centrum Brzeźnicy, przy pomniku, po zachodniej stronie Urzędu Gminy. Trasa questu, przebiega zarówno utwardzonymi drogami gruntowymi, jak i asfaltowymi o umiarkowanym natężeniu ruchu. Na trasę Questu najlepiej wybrać się od wiosny do jesieni.

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki będziesz poszukiwać odpowiedzi na zagadki, które pomogą Ci odgadnąć hasło. Trasa doprowadzi Cię do Skrzyni Skarbów z Księgą Wypraw, w której możesz zrobić swój wpis, a pieczęć odbić na swojej karcie w „Miejscu na skarb” jako dowód przejechania trasy.

 

Czas przejścia:

1 godzina 45 minut

Do pobrania:

Questy z regionu

07
02.2022

MIASTO NAD KOPALNIĄ

Większość turystów ogranicza swoją znajomość Wieliczki do zwiedzania podziemnych korytarzy słynnej na całym świecie Kopalni Soli. A quest poświęcony jest nadziemnym obiektom i pozwala poznać uroki, historię i ciekawe miejsca miasta nad kopalnią.

Więcej

26
01.2016

Chodnik zbójnicki Józefa Baczyńskiego w Skawicy

Quest poprowadzi Cię zbójnickim traktem, którym przed laty wędrowali beskidzcy zbójnicy na czele z Harnasiem – Józefem Baczyńskim. Podczas wędrówki questem urokliwą doliną Sołtysiej Skawicy odwiedzisz także ciekawe przyrodniczo miejsca, z m.in. okazałą Jaskinią Oblica.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top