Stare – nowe warto znać.

Piątek, 04 wrzesień 2015 15:12
Nie oddano jeszcze głosu
Stare – nowe warto znać.

Proponujemy spacer, podczas którego zwiedzisz miejsca kojarzone najczęściej z dawną i współczesną Łodzią . Obecnie miasto przechodzi długotrwały proces zmian. Pojawiają się nowe malowidła na budynkach wykonywane przez artystów różnej narodowości, remontowane są ulice oraz kamienice. Zmiany te widoczne są w centrum miasta i dlatego też spacer odbywa się na ulicy Piotrkowskiej oraz w jej pobliżu.

Gdzie to jest?

Łódź jest stolicą województwa łódzkiego.

Jak dojechać?

Można tam dojechać od strony ulicy Zachodniej tramwajami linii 2,3,6,11,16 lub autobusem nr 96, 99, 59. Od strony ulicy Drewnowskiej autobusem nr 78 .

Początek questu:

Miejsce startu questu znajduje się przy bramie z zegarem do Manufaktury od ulicy Ogrodowej.

Czas przejścia:

1,5 godziny
 

Do pobrania:

Questy z regionu

25
03.2014

Historia Widawy legendą pisana

Witamy w Widawie, miejscu mało znanym, W sercu jej mieszkańców głęboko chowanym. Wielu właścicieli Widawą rządziło, I na przestrzeni dziejów bogatą historię stworzyło.

Więcej

25
03.2014

Spacer z przyrodą po Dziewulinach

Quest (Historia i przyroda) prowadzi Cię szlakiem historyczno-przyrodniczym. Możesz przy odrobinie szczęścia spotkać na trasie: czarnego bociana, żurawie, dziki, samy, jelenie, bobry ciekawe ptaki i inne zwierzęta. Pierwsze pisane wzmianki z tego terenu odnotowano w 1273 roku. Były to tereny bogate w lasy, pozyskiwano tu spore ilości drewna. Obszar ten był w posiadaniu Biskupstwa Włocławskiego, które wydzierżawiło te grunty szlachetnie urodzonym. Zapraszamy do lektury „Dzieje Gminy Grabica". Na terenie Dziewulin znajdowały się: majątek ziemski, karczma, liczne kapliczki, krzyże.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top