Spacer po Krzywaczce, Skarby Krzywaczki

Piątek, 09 wrzesień 2016 11:45
Nie oddano jeszcze głosu
Spacer po Krzywaczce, Skarby Krzywaczki

Questy opowiadają historię Krzywaczki i prowadzą po jej najciekawszych zakątkach – zarówno historycznych jak i przyrodniczych. „Spacer po Krzywaczce” oferuje piękne widoki na okoliczne pasma Beskidów, natomiast poszukując „Skarbów Krzywaczki”, poznasz wiele ciekawych szczegółów na temat miejscowej historii.

Gdzie to jest?

Krzywaczka jest położona ok. 25 km na południe od Krakowa, przy drodze krajowej nr 52 na odcinku pomiędzy Głogoczowem a Kalwarią Zebrzydowską.

Jak dojechać?

By dotrzeć do Krzywaczki z Krakowa, najlepiej jechać „Zakopianką” aż do rozjazdu w Głogoczowie, gdzie należy kierować się w prawo na Bielsko-Białą. Krzywaczka jest położona około 4 km od Głogoczowa. W pobliżu znajdują się też: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Myślenice.

Początek questu:

Questy rozpoczynają się przy Centrum Kultury w Krzywaczce – by tam dotrzeć, należy skręcić z drogi krajowej nr 52 tuż przy karczmie i kierować się w stronę kościoła. Centrum Kultury znajduje się naprzeciwko kościoła. GPS: 49°53’18.5”N 19°50’08”E

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki, będziesz poszukiwać odpowiedzi na zagadki, które ułożą się w hasło-klucz – rozwiązanie questu. Pomoże Ci ono zdobyć Skrzynię Skarbów oraz przyniesie dodatkowe informacje o historii Krzywaczki. W Skrzyni Skarbów znajdziesz specjalną pieczęć, którą możesz przybić w „miejscu na skarb”, na dowód przejścia całego questu. Możesz także wpisać się do Księgi Wypraw, którą znajdziesz w Skrzyni Skarbów.

Czas przejścia:

„Spacer po Krzywaczce” – ok. 60 minut
„Skarby Krzywaczki” – ok. 40 minut

Dodatkowe informacje:

Questy dostępne są przez cały rok. Życzymy udanych wypraw!

Do pobrania:

Questy z regionu

27
05.2012

Wędrówka z historią

Wyprawa po skarb "Wędrówka z historią" w Kluczach umożliwi Wam poznanie historii miejsc obok których przechodzimy często nie znając ciekawych ich dziejów. Kto słyszał o Starej gorzelni, leśniczówce czy wyrobisku rud żelaza. Podczas wędrówki waszym zadaniem jest ułożenie hasła.

Więcej

13
09.2019

Baza Lubo Gości

Quest prowadzi po Lubogoszczu, opowiada historie związane z działalnością blisko stuletniej Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej. Narratorem wyprawy jest Jasiek, góral - zagórzanin, który zauroczony powieścią „Portki Odysa” postanawia poznać osobiście jej autora, Jana Józefa Szczepańskiego. W tym celu przybywa do jego willi zlokalizowanej tuż opodal Bazy Lubogoszcz, akurat w dzień imienin autora. Przy tej okazji poznaje trzeciego imiennika – Jana Juszczaka, gospodarza Bazy. A, że jest to noc świętojańska Jasiek szuka kwiatu paproci; ma również nadzieję znaleźć kolejny koralik do sznura korali, który chce ofiarować swojej lubej Kasi.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top