Spacer po duszę ... ukrytą w Janikowej Grapie

Czwartek, 23 lipiec 2015 10:25
Nie oddano jeszcze głosu
Spacer po duszę ... ukrytą w Janikowej Grapie

Trasa wymaga wysiłku, gdyż trzeba pokonać wzniesienia, ale zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne szczyty górskie nagrodzą trud.

Gdzie to jest?

W Gminie Jeleśnia - najpiękniejszej gminie w powiecie żywieckim, położonej w Beskidzie Żywieckim.
 

Jak dojechać?

Drogą wojewódzką od Żywca przez Świnną, Pewel Małą do Jeleśni. Za przejazdem kolejowym na Mutnem, po prawej stroni znajdziesz parking.

Początek questu:

Początek questu znajduje się na parkingu na Mutnem,  a zakończenie w "Szałasie na Skale".
 

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki należy pilnie czytać wskazówki, które pokażą ci drogę. Zbieraj literki by ułożyć część hasła następnie na koniec questu rozwiąż Rebuso-zagadkę, dzięki której uzupełnisz hasło. Gdy powiesz je na mecie wyprawy dostaniesz skarb - pieczęć potwierdzającą przejście trasy.

Czas przejścia:

około 3 godziny

Dodatkowe informacje:

Co tam będzie?
Trasa wymaga od ciebie wysiłku, gdyż będziesz pokonywał wzniesienia, ale zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne szczyty górskienagrodzą twój trud.

Co zabrać ze sobą?
Weź wygodne buty, kanapki i picie na drogę.

 

Do pobrania:

Questy z regionu

08
09.2013

M jak Mstów: Śladami historii po grodzie Mstawa

Podczas wyprawy poznasz ciekawe historie związane z Mstowem. Wędrując trasą questu będziesz miał okazję podziwiać panoramę tej malowniczo położonej miejscowości.

Więcej

23
07.2015

Westerplatte Południa

Trasa Questu przebiega w różnym terenie. Prowadzi przez najpiękniejsze punkty widokowe doliny Soły, ale także pozwala poznać bogatą historię gminy. Trasa wiedzie między innymi przez Forty wojenne z czasów II wojny światowej, gdzie miały miejsce ciężkie walki w dniach 1-3 września 1939 roku. Bitwa pod Węgierską Górką stała się od tamtego czasu legendą bohaterstwa i heroizmu garstki polskich żołnierzy wobec wielotysięcznej niemieckiej bawarskiej dywizji górskiej. Powstrzymanie na 3 dni hitlerowskiego natarcia na Polskę sprawiło, że bitwę pod Węgierską Górką nazwano Westerplatte Południa. Bohaterskim obrońcom tamtych dni dedykujemy niniejszą trasę Questu.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top