Spacer po duszę ... ukrytą w Janikowej Grapie

Czwartek, 23 lipiec 2015 08:25
Nie oddano jeszcze głosu
Spacer po duszę ... ukrytą w Janikowej Grapie

Trasa wymaga wysiłku, gdyż trzeba pokonać wzniesienia, ale zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne szczyty górskie nagrodzą trud.

Gdzie to jest?

W Gminie Jeleśnia - najpiękniejszej gminie w powiecie żywieckim, położonej w Beskidzie Żywieckim.
 

Jak dojechać?

Drogą wojewódzką od Żywca przez Świnną, Pewel Małą do Jeleśni. Za przejazdem kolejowym na Mutnem, po prawej stroni znajdziesz parking.

Początek questu:

Początek questu znajduje się na parkingu na Mutnem,  a zakończenie w "Szałasie na Skale".
 

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki należy pilnie czytać wskazówki, które pokażą ci drogę. Zbieraj literki by ułożyć część hasła następnie na koniec questu rozwiąż Rebuso-zagadkę, dzięki której uzupełnisz hasło. Gdy powiesz je na mecie wyprawy dostaniesz skarb - pieczęć potwierdzającą przejście trasy.

Czas przejścia:

około 3 godziny

Dodatkowe informacje:

Co tam będzie?
Trasa wymaga od ciebie wysiłku, gdyż będziesz pokonywał wzniesienia, ale zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne szczyty górskienagrodzą twój trud.

Co zabrać ze sobą?
Weź wygodne buty, kanapki i picie na drogę.

 

Do pobrania:

Questy z regionu

08
09.2013

Quest o kueście

Trasa pokazuje fragment kuesty – geograficznej granicy Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zobaczysz m.in. wapienie – skały budujące kuestę, jak również krajobraz ukazujący piękno Jury w jej północnej części.

Więcej

08
09.2013

W 80 min dookoła Chudobki

Wyprawa zapozna Cię z zacisznymi, atrakcyjnymi miejscowościami jakimi są Brzeziny i Trzebniów. Poznasz piękno jurajskiej przyrody i architektury. Trasa questu przebiega w malowniczym obszarze częściowo zalesionym, o dużym zróżnicowaniu terenu, wśród wąwozów i jurajskich skał, zarówno drogami gruntowymi jak i asfaltowymi o umiarkowanym natężeniu ruchu.

Więcej

Aktualności

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top