Śladami Reymonta

Poniedziałek, 07 wrzesień 2015 14:35
Nie oddano jeszcze głosu
Śladami Reymonta

Wyprawa po skarb umożliwi: - poznanie miejsc pobytu, w dzieciństwie i młodości, laureata Nagrody Nobla Wł. St. Reymonta - poznanie miejsc i miejscowości opisanych w powieści „Chłopi" Wł. St. Reymonta

Gdzie to jest?

Czarnocin położony jest w powiecie piotrkowskim województwa łódzkiego. Dojechać można pociągiem do stacji Wolbórka, (od stacji pieszo 2,7km) bądź busem z Piotrkowa Trybunalskiego lub Łodzi.
 

Początek questu:

Czarnocin, ul. Główna 150 GPS 51 °35'50.2"N 19°40'58.9"E

Czas przejścia:

ok. 6-7 godzin jazdy rowerem. Długość trasu: ok. 45 km

Dodatkowe informacje:

Nagroda dla wytrwałych:  Zapraszamy Cię na bezpłatną zabawę, w trakcie której będziesz odpowiadać na zagadki, które dadzą hasło. Po pokonaniu wszystkich etapów questu i podaniu hasła na mecie, czeka Cię niespodzianka - pamiątkowa pieczątka, którą odbijesz w wyznaczonym miejscu w tej karcie wyprawy.

Dodatkowe informacje: Rowery można wypożyczyć w Zajeździe Bachus tel. 665 110 753 lub 607 443 781 lub 603 129 104
 

Questy z regionu

25
03.2014

Zielony labirynt w parku szkolnym

To propozycja dla dużych i małych miłośników przyrody, którzy lubią aktywny wypoczynek. Zapraszamy Cię do parku założonego w 1925 roku przez Juliusza Poniatowskiego. Quest przybliży Ci wiele gatunków drzew i krzewów, których nazwy łatwiej zapamiętasz dzięki literackim skojarzeniom.

Więcej

17
03.2014

Przez Rozprzę śladami II wojny światowej

Zapraszamy do Rozprzy na spacer z Kapralem Władysławem Barskim. Wyprawa po skarb umożliwi poznanie wydarzeń związanych z bohaterską obroną ziemi rozprzańskiej, która stała się droższa o trud i życie Żołnierza Polskiego. Przejdziesz śladami, gdzie w czasie II wojny światowej Polacy stawiając rozpaczliwy opór przeważającym siłom wroga, budowali gniazda broni maszynowej na południu Rozprzy. Tą linię frontu, Góra Borowska - Rozprza, nazwano pozycją Prudki. Szukając skarbu, układaj hasło z ukrytych liter.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top