Skarby Pilchowic

Poniedziałek, 13 czerwiec 2016 21:21
Nie oddano jeszcze głosu
Skarby Pilchowic

W naszych Pilchowicach serdecznie witamy, do udziału w queście pięknie zapraszamy. Moc pamiątek u nas jest do zobaczenia, bo Liber Fundationis już w 1295r. Pilchowice wymienia.

Gdzie to jest?

Pilchowice są wsią gminną, leżąca w województwie śląskim, w powiecie gliwickim. 

Jak dojechać?

 Można dojechać do nas z Autostrady A4 drogą nr 78 i dalej drogą nr 921, lub z autostrady A1 zjazd "Knurów" drogą nr 921.

Początek questu:

Wyruszamy spod Urzędu Gminy Pilchowice ul. Damrota 6.

Jak szukać skarbu?

Postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tekście questu. Twoim zadaniem jest zebranie liter, które utworzą hasło. Zaprezentowanie hasła i uzupełnionego tekstu questu uprawnia cię do uzyskania skarbu w sklepie spożywczym „Zielony Domek" przy ul. Darnrota 4 w centrum Pilchowic. (Czynny codziennie do godz. 22.00). Podczas questu przyda ci się coś do pisania. 

Czas przejścia:

ok.45 min.

Dodatkowe informacje:

Zapraszamy

Do pobrania:

Questy z regionu

23
07.2015

Szlakiem ważnych ludzi w Juszczynie

Quest przedstawia historię miejscowości Juszczyna oraz jej mieszkańców.

Więcej

20
07.2015

W sercu Rychwałdu

Nasza trasa to najlepsza propozycja dla Twojego serca! Odwiedzisz obiekty związane z historią miejscowości i kultem Matki Bożej Rychwałdzkiej. Quest zaprowadzi Cię do miejsc gdzie możesz wypocząć, zaznać fizycznej i duchowej odnowy.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top