Skarby Pilchowic

Poniedziałek, 13 czerwiec 2016 23:21
Nie oddano jeszcze głosu
Skarby Pilchowic

W naszych Pilchowicach serdecznie witamy, do udziału w queście pięknie zapraszamy. Moc pamiątek u nas jest do zobaczenia, bo Liber Fundationis już w 1295r. Pilchowice wymienia.

Gdzie to jest?

Pilchowice są wsią gminną, leżąca w województwie śląskim, w powiecie gliwickim. 

Jak dojechać?

 Można dojechać do nas z Autostrady A4 drogą nr 78 i dalej drogą nr 921, lub z autostrady A1 zjazd "Knurów" drogą nr 921.

Początek questu:

Wyruszamy spod Urzędu Gminy Pilchowice ul. Damrota 6.

Jak szukać skarbu?

Postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tekście questu. Twoim zadaniem jest zebranie liter, które utworzą hasło. Zaprezentowanie hasła i uzupełnionego tekstu questu uprawnia cię do uzyskania skarbu w sklepie spożywczym „Zielony Domek" przy ul. Darnrota 4 w centrum Pilchowic. (Czynny codziennie do godz. 22.00). Podczas questu przyda ci się coś do pisania. 

Czas przejścia:

ok.45 min.

Dodatkowe informacje:

Zapraszamy

Do pobrania:

Questy z regionu

11
09.2013

Wieś dwóch kościołów

Quest „Wieś dwóch kościołów” poprowadzi Cię szlakiem dwóch wyznań Rzymskokatolickiego i  Starokatolickiego Mariawitów, prezentując miejsca związane z kultem religijnym. Poznasz kilka ważnych miejsc z terenu naszej gminy.

Więcej

09
05.2017

Quest Śladami Piastów Cieszyńskich

Trasa questu biegnie przez najpiękniejsze miejsca w Cieszynie związane z postaciami rodu Piastów Cieszyńskich, którzy przez wieku panowali na tych terenach. Uczestnicy będą mieli okazję podążać szlakiem, rozwiązując zagadki, które po rozwiązaniu wskażą dewizę rodu Piastów Cieszyńskich. Dewiza ta jest kluczem do odkrycia skarbu.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top