Quest rowerowy

Wtorek, 21 lipiec 2015 11:00
Nie oddano jeszcze głosu
Quest rowerowy

Quest przyrodniczy zaprasza Cię do delektowania się pięknem i walorami przyrodniczymi obszaru leśnego jakim jest Puszcza Dulowska. Zachowując ciszę i wsłuchując się w odgłosy przyrody, poznawaj wyjątkowe elementy przyrody ożywionej oraz dobrze się baw na świeżym powietrzu.

Gdzie to jest?

Dulowa i Puszcza Dulowska położona jest w Małopolsce Zachodniej, 35 km od Krakowa, 45 km od Katowic w pow. chrzanowskim, gmina Trzebinia. Przez Dulową przebiega linia kolejowa Kraków – Katowice, z przystankiem w Dulowej, oraz Droga Krajowa nr 79. Kraków – Trzebinia – Katowice.

Początek questu:

Wjazd do Puszczy Dulowskiej od strony Dulowej, zjazd na ul. Tenczyńską, naprzeciw kapliczki Św. Floriana. Przechodząc ostrożnie tory kolejowe (naciskając przycisk na rogatce, w celu jej otwarcia), znajdujemy się w Puszczy Dulowskiej.

Jak szukać skarbu?

Podczas wycieczki czytaj kolejne wskazówki, wyszukuj opisane miejsca i szukaj liter kryjących się pod numerami od 1 do 9 – one pozwolą Ci utworzyć hasło-klucz, dzięki któremu dotrzesz do Skrzyni Skarbów, a w niej znajdziesz pieczęć, którą możesz odbić na swojej karcie. Ponadto w trakcie wyprawy spróbuj odgadnąć brakujące literki w niektórych słowach – one ułożone w takiej kolejności, w jakiej się pojawiają stworzą tytuł Questu.
Życzymy udanej zabawy!

Czas przejścia:

ok 1,5 godziny

Do pobrania:

Questy z regionu

12
06.2017

Spacer po Krakowie

Trasa politechnicznego questu wytyczona została na terenie Krakowa, w obrębie starego miasta.

Więcej

27
05.2012

Spacerem po stolicy Doliny Karpia

Quest „Spacerem po stolicy Doliny Karpia” powiedzie Cię po uliczkach Zatora prezentując interesującą historię i teraźniejszość tego miasta – centrum dawnego Księstwa Zatorskiego – od wieków związanego z karpiem zatorskim.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top