Quest zabiera nas w „podróż w czasie” do miejsc w Zabierzowie, które na przestrzeni kilkudziesięciu lat uległy całkowitej transformacji lub znikły z mapy miejscowości. Odwiedzimy stary dwór, pierwszą szkołę oraz wagonikiem dojedziemy do kamieniołomu! Poznamy historię miejsc obok których codziennie przechodzimy, często nie znając ich dziejów.
Gdzie to jest?
Zabierzów, woj. małopolskie
Jak dojechać?
Przez Zabierzów przebiega droga krajowa nr 79. Dogodny dojazd z Krakowa pociągiem - przewozy REGIO w kierunku Katowic lub autobusem podmiejskim nr 238, 248 lub 278 z Kraków - Bronowice Małe.
Początek questu:
Rynek w Zabierzowie
Czas przejścia:
około 1,5 h
Spacer trasą questu umożliwi Ci poznanie najważniejszych miejsc związanych z postacią Ignacego Łukasiewicza. Był to polski farmaceuta i przedsiębiorca, wynalazca lampy naftowej, z zainteresowania chemik i fizyk; rewolucjonista i działacz niepodległościowy, który przez kilka lat mieszkał w naszym mieście.
Wyprawa po skarb w Rodakach umożliwi Wam poznanie historii miejsca położonego wśród pięknej przyrody Szlaku Orlich Gniazd. Podczas wędrówki Waszym zadaniem jest ułożenie hasła z ukrytych na trasie liter.
20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.
Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.
Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”
Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...
Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”
Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.
Komentarze (0)