PolRoŻyNie

Niedziela, 30 sierpień 2015 11:55
Nie oddano jeszcze głosu
PolRoŻyNie

Celem tej gry terenowej jest poznanie miasta czterech kultur: - niemieckiej - żydowskiej - polskiej - rosyjskiej. Gra obejmuje obszar położony między ulicami Rewolucji 1905 roku na północy, Nawrot, na południu, Piotrkowska na zachodzie i Kilińskiego na wschodzie. Na tym obszarze śledzimy obiekty pozostawione przez przedstawicieli kultur zamieszkujących Łódź: są to zarówno obiekty sakralne jak i świeckie warte zauważenia i ważne dla społeczności łódzkiej.

Gdzie to jest?

Łódź jest stolicą województwa łódzkiego.

Jak dojechać?

Tramwaje jeżdżące al. Kościuszki, należy wysiąść przy ul. Próchnika i dojść do skrzyżowania Piotrkowskiej z Jaracza.

Początek questu:

Stolik trzech fabrykantów pod DH Magda, ul. Piotrkowska 32, Łódź.

 

Jak szukać skarbu?

Uczestnik otrzymuje mapkę i opis trasy w formie wierszowanych zagadek, które musi rozwiązać. Tym sposobem dociera do ciekawych miejsc – często niezauważalnych na co dzień. Gdy uczestnik dojdzie do ostatniego punktu wędrówka zostanie zakończona. Poświadczenie ukończenia questu dostanie w Centrum Informacji Turystycznej.

Czas przejścia:

1 godzina i 10 minut

Do pobrania:

Questy z regionu

04
09.2015

Kocim Szlakiem

Drogi Poszukiwaczy! Witamy cię serdecznie na Księżym Młynie. To największy i najlepiej zachowany historyczny kompleks fabryczny w Łodzi, powstały w połowie XIX wieku. Jego założycielem był, przybyły z Nadrenii, Karol Wilhelm Scheibler.

Więcej

25
03.2014

Historia Widawy legendą pisana

Witamy w Widawie, miejscu mało znanym, W sercu jej mieszkańców głęboko chowanym. Wielu właścicieli Widawą rządziło, I na przestrzeni dziejów bogatą historię stworzyło.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top