Olsztyńska panorama Jury

Niedziela, 08 wrzesień 2013 11:06
Nie oddano jeszcze głosu
Olsztyńska panorama Jury

Dzięki wyprawie poznasz Olsztyn z ciekawej perspektywy. Pokażemy Ci malowniczy, jurajski krajobraz. Z Góry Biakło (Brodło) będziesz podziwiać najpiękniejszą panoramę okolic. Podczas wyprawy zapoznasz się także z jurajskimi skamieniałościami, charakterystycznymi dla tych okolic.

Gdzie to jest?

Olsztyn leży na Szlaku Orlich Gniazd na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, 15 km od Częstochowy. Olsztyn to malownicza miejscowość z ruinami średniowiecznej warowni, okolicznymi skałkami, jaskiniami i lasami. Znajduje się tu także zabytkowy, drewniany spichlerz pochodzący z Borowna.

Jak dojechać?

Dojechać tu można droga krajową nr 46 Częstochowa – Jędrzejów.

Początek questu:

Wyprawę zaczynamy  przy kompasie na północno-zachodnim rogu olsztyńskiego rynku. N: 50°44’59.6’’ E: 19°16’6.1’

Jak szukać skarbu?

Podczas wyprawy należy wpisywać odpowiednie słowa w puste miejsca w wierszowanej instrukcji, która poprowadzi Cię przez cała trasę questu. Literki z zaznaczonych pól wpisz w odpowiednie miejsce na końcu karty wyprawy, by otrzymać hasło – miejsce ukrycia skarbu. Gdy do niego dotrzesz, przybij pieczątkę w „miejscu na skarb”, wpisz się na pamiątkę do Księgi Wyprawy. 

Czas przejścia:

ok 1 godzina, 30 minut

Dodatkowe informacje:

Trasa dostępna jest od wiosny do jesieni w ciągu dnia. Nie należy jej przemierzać podczas niekorzystnych warunków pogodowych (m.in. mgła, deszcz). Trasa ma charakter terenowy, występują na niej różnice wzniesień w terenie skalistym i wymaga odpowiedniego obuwia.

 

Questy z regionu

08
09.2013

Na wapiennym szlaku

Zapraszamy na wędrówkę „Wapiennym Szlakiem” w gminie Rędziny. Będziecie mieli okazję zapoznać się z historią wapiennictwa i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi. Zobaczycie wyjątkową kopalnię przywróconą naturze, piece ceglane do wypalania wapnia i miejsca związane zarówno z historią jak i współczesnością. 

Więcej

05
09.2013

Boronowskie skarby

Quest Boronowskie skarby poprowadzi cię urokliwym szlakiem w trakcie którego poznasz historię i legendy Boronowa, oraz zachwycisz się perełkami przyrody.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top