Na wapiennym szlaku

Niedziela, 08 wrzesień 2013 13:26
Nie oddano jeszcze głosu
Na wapiennym szlaku

Zapraszamy na wędrówkę „Wapiennym Szlakiem” w gminie Rędziny. Będziecie mieli okazję zapoznać się z historią wapiennictwa i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi. Zobaczycie wyjątkową kopalnię przywróconą naturze, piece ceglane do wypalania wapnia i miejsca związane zarówno z historią jak i współczesnością. 

Gdzie to jest?

Do Rudnik w gminie Rędziny można dojechać pociągiem z Częstochowy – wysiadamy na stacji Rudniki lub autobusami Gminnego Zakładu Komunikacyjnego (GZK) wysiadamy na przystanku Rudniki Księgarnia. Pieszo dochodzimy od autobusu na ul. Dworcową w Rudnikach do Dworca PKP. Można również dojechać samochodem osobowym drogą nr 91 (trasa Częstochowa – Radomsko) i zaparkować przed dworcem PKP w Rudnikach skąd zaczynamy wyprawę.

Początek questu:

Początek wyprawy zaczyna się na dworcu PKP w Rudnickach: N: 50°52’39.4’’ E:19°13’57.4’’

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki należy szukać liter, które pomogą Ci dotrzeć do skarbu. Aby odgadnąć hasło trzeba rozwiązać zagadki ukryte w tekście. Kiedy odnajdziesz skrzynkę ze skarbem, podziel się swoimi wrażeniami w księdze wyprawy, a pieczęć odbij na karcie, jako dowód przejścia szlaku. Odłóż skrzynię ze skarbem na miejsce dla innych zainteresowanych. Na trasę questu najlepiej wybrać się od kwietnia do listopada.

Czas przejścia:

Czas przejścia: 1 godz. 20 minut

Questy z regionu

23
07.2015

Spacer po duszę ... ukrytą w Janikowej Grapie

Trasa wymaga wysiłku, gdyż trzeba pokonać wzniesienia, ale zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne szczyty górskie nagrodzą trud.

Więcej

08
09.2013

W 80 min dookoła Chudobki

Wyprawa zapozna Cię z zacisznymi, atrakcyjnymi miejscowościami jakimi są Brzeziny i Trzebniów. Poznasz piękno jurajskiej przyrody i architektury. Trasa questu przebiega w malowniczym obszarze częściowo zalesionym, o dużym zróżnicowaniu terenu, wśród wąwozów i jurajskich skał, zarówno drogami gruntowymi jak i asfaltowymi o umiarkowanym natężeniu ruchu.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top