Na wapiennym szlaku

Niedziela, 08 wrzesień 2013 15:26
Nie oddano jeszcze głosu
Na wapiennym szlaku

Zapraszamy na wędrówkę „Wapiennym Szlakiem” w gminie Rędziny. Będziecie mieli okazję zapoznać się z historią wapiennictwa i walorami krajobrazowo-przyrodniczymi. Zobaczycie wyjątkową kopalnię przywróconą naturze, piece ceglane do wypalania wapnia i miejsca związane zarówno z historią jak i współczesnością. 

Gdzie to jest?

Do Rudnik w gminie Rędziny można dojechać pociągiem z Częstochowy – wysiadamy na stacji Rudniki lub autobusami Gminnego Zakładu Komunikacyjnego (GZK) wysiadamy na przystanku Rudniki Księgarnia. Pieszo dochodzimy od autobusu na ul. Dworcową w Rudnikach do Dworca PKP. Można również dojechać samochodem osobowym drogą nr 91 (trasa Częstochowa – Radomsko) i zaparkować przed dworcem PKP w Rudnikach skąd zaczynamy wyprawę.

Początek questu:

Początek wyprawy zaczyna się na dworcu PKP w Rudnickach: N: 50°52’39.4’’ E:19°13’57.4’’

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki należy szukać liter, które pomogą Ci dotrzeć do skarbu. Aby odgadnąć hasło trzeba rozwiązać zagadki ukryte w tekście. Kiedy odnajdziesz skrzynkę ze skarbem, podziel się swoimi wrażeniami w księdze wyprawy, a pieczęć odbij na karcie, jako dowód przejścia szlaku. Odłóż skrzynię ze skarbem na miejsce dla innych zainteresowanych. Na trasę questu najlepiej wybrać się od kwietnia do listopada.

Czas przejścia:

Czas przejścia: 1 godz. 20 minut

Questy z regionu

08
09.2013

Żarki wczoraj i dziś- szlakiem pocięgla i drajfusa

Żarki swój rozwój zawdzięczają kupcom i rzemieślnikom. Przywilej organizowania jarmarków Żarczanie otrzymali przed 450 laty, do dziś targowisko prężnie działa. Quest prowadzi przez miejsca, gdzie dawniej kupcy sprzedawali swoje towary a i dziś można zrobić różnorodne zakupy, w tym nabyć wyroby żareckich rzemieślników, przede wszystkim słynnych szewców. 

Więcej

22
07.2015

Podmuńcolskie spacery

Podczas wędrówki można poznać ciekawe miejsca w centrum Ujsół. Zobaczyć zabytki związane z historią wsi, górskie potoki i otaczające krajobrazy. Quest może zachęcić Cię do głębszego poznania kultury i tradycji tej Małej Ojczyzny związanej z największym wydarzeniem roku – paleniem hudy – wysokiego ogniska.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top