NA CO PATRZY FLORIAN?

Środa, 01 czerwiec 2022 15:59
Nie oddano jeszcze głosu
NA CO PATRZY FLORIAN?

Podczas wędrówki questem poznasz różne miejsca i ciekawe historie z nimi związane. Dowiesz się też o osobach ważnych dla Brzeska.

Gdzie to jest?

Brzesko jest miastem w województwie małopolskim. Położone jest na Podgórzu Wiśnickim,
nad rzeką Uszwicą. Dojechać tu można autostradą A4, można też skorzystać z komunikacji
kolejowej (do stacji Brzesko Okocim) lub autobusowej. 

Początek questu:

Quest zaczyna się przy Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym (RCKB), Plac Targowy 10.

Jak szukać skarbu?

Od punktu startu należy wędrować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w wierszowanej
instrukcji. Po drodze są zagadki, których rozwiązanie pozwoli na odkrycie hasła. Trzeba się
bacznie rozglądać, czytać tablice i inne napisy, dostrzegać kształty i detale. Hasło jest
niezbędne, żeby na końcu questu dotrzeć do skarbu.

Czas przejścia:

1 h 30 min

Do pobrania:

Questy z regionu

07
10.2021

NIE TYLKO CYFROWANE…

Quest opowiada o lokalnych artystach, którzy czerpią inspirację z krajobrazu, flory i fauny, charakterystycznych dla regionu. Słowem, dźwiękiem i obrazem utrwalają piękno tych terenów oraz podtrzymują lokalną tradycję i kulturę.

Więcej

21
07.2015

Leśne tajemnice

Quest opowiada o historii i tajemnicach związanych z tą częścią lasu rosnącego w Bolęcinie. W zależności od pory roku questową wyprawę, można połączyć ze zbieraniem leśnych owoców – jagód, malin, jeżyn czy grzybów. Opisane miejsca mogą służyć edukacji związanej z dziedzictwem kulturowym i edukacji przyrodniczej.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top