Milowieckie bajania

Środa, 22 lipiec 2015 11:00
Nie oddano jeszcze głosu
Milowieckie bajania

Spacer po Milówce, opowiadający o miejscowości i góralszczyźnie.

Gdzie to jest?

Quest zlokalizowany jest w Milówce leżącej na terenie powiatu żywieckiego. Miejscowość ta jest chętnie odwiedzana przez turystów ze względu na piękne krajobrazy oraz liczne szlaki górskie zachęcające do pieszych wędrówek. Do najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć należą m.in. Muzeum "Stara Chata", Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Kaplica św. Antoniego i Leśny Gród. W Milówce do dzisiaj pielęgnowana jest kultura i folklor górali żywieckich.

Jak dojechać?

Samochodem drogą Bielsk-Biała - Żywiec - Zwardoń. Pociągniem relacji na Zwardoń. 

Początek questu:

Quest zaczyna się przed muzeum „Stara Chałupa” w Milówce na ul. Piastowskiej 1.

Jak szukać skarbu?

Podczas wyprawy należy czytać wskazówki i wpisywać brakujące hasła. Na koniec odpowiednie literki należy wpisać we właściwe miejsca i odczytać  hasło. Na trasie Questu trzeba również odnaleźć dwa ukryte „skarby” i umieścić ich ślad na karcie. Życzymy udanej zabawy!

Czas przejścia:

 pieszo, ok 1,5 godziny

Do pobrania:

Questy z regionu

23
07.2015

Szlakiem ważnych ludzi w Juszczynie

Quest przedstawia historię miejscowości Juszczyna oraz jej mieszkańców.

Więcej

08
09.2013

Po obu stronach Warty Poczesna, Nowa Wieś, Zawodzie

Wyprawa zapozna Cię z niezwykle interesującą okolicą rozłożoną wzdłuż rzeki Warty. Znajdziesz tu obiekty i miejsca ciekawe pod względem historycznym, geograficznym i przyrodniczym, np. kapliczkę zbudowaną z siedmiu rodzajów cegły czy stary, rozłożysty dąb, rosnący na cmentarzu.

Więcej

Aktualności

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top