Między Łoskiem a Prusokiem

Wtorek, 21 lipiec 2015 12:00
Nie oddano jeszcze głosu
Między Łoskiem a Prusokiem

Spacer trasą questu pozwoli Ci poznać wyjątkowe walory przyrodniczo- krajoznawcze Koszarawy i jej okolic.

Gdzie to jest?

Koszarawa to mała wieś położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, ok. 20 km od Żywca. Nazwa miejscowości pochodzi z języka wołoskiego „cosar” co oznacza koszar (przenośna zagroda dla owiec). Miejscowość położona jest w dolinie rzeki Koszarawa. 

Jak dojechać?

Dojechać tu można z Żywca drogą wojewódzką nr 945 na Korbielów, skręcając w Jeleśni. Początek questu znajduje się na parkingu przy kościele (XIX w ) pod wezwaniem św. Karola Boromeusza w Koszarawie.

Początek questu:

Początek questu znajduje się na parkingu przy kościele (XIX w) pod wezwaniem św. Karola Boromeusza w Koszarawie.

Jak szukać skarbu?

Twoim zadaniem będzie zbieranie ukrytych po drodze liter i cyfr. Wpisanie ich w odpowiednie miejsca pozwolą Ci odgadnąć hasło i dotrzeć do Skarbu. Potrzebny będzie Ci długopis lub ołówek. Gdy dojdziesz do ukrytego „skarbu" - umieść go na ulotce.

Czas przejścia:

ok. 2 godziny

Dodatkowe informacje:

UWAGA: trasa górska. Potrzebne będą odpowiednie buty (za kostkę) i wygodny ubiór.

*Łosek, Prusok— góry w Koszarawie w nazwie regionalnej.

Do pobrania:

Questy z regionu

08
09.2013

Olsztyńska panorama Jury

Dzięki wyprawie poznasz Olsztyn z ciekawej perspektywy. Pokażemy Ci malowniczy, jurajski krajobraz. Z Góry Biakło (Brodło) będziesz podziwiać najpiękniejszą panoramę okolic. Podczas wyprawy zapoznasz się także z jurajskimi skamieniałościami, charakterystycznymi dla tych okolic.

Więcej

23
07.2015

Spacerem po zboczach Łyski

Trasa questu prowadzi wzdłuż rzeki Koszarawy i po terenie Beskidy Małego.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top