Między Ciskiem a Lipianką

Wtorek, 01 marzec 2016 08:58
Nie oddano jeszcze głosu
Między Ciskiem a Lipianką

Podążając Questem „Między Ciskiem, a Lipianką” można podziwiać piękną przyrodę, miejsca oraz ślady historii. Przemierzając szlak poznasz roślinność i zwierzynę dwóch bardzo specyficznych miejscowości położonych w Gminie Goworowo: Cisk i Lipianka.

Gdzie to jest?

Lipianka - wieś połozona w woj. mazowieckim, pow. ostrołęcki, gm. Goworowo. 10 km na północ od Goworowa i 12 km. na południe od Ostrołęki.

Początek questu:

Ośrodek Edukacji Regionalnej w Lipiance.
Start questu jest też miejscem, gdzie po przebytej drodze trzeba szukać skarbu, odpoczniesz w nim, posilisz się kiełbaską upieczoną na grillu.

Czas przejścia:

2 - 2,5 godz. 

Dodatkowe informacje:

Pierwszą w powiecie ostrołęckim tego rodzaju formę zwiedzania krajobrazów stworzyli Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza”,  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Lipiance i Brzeźnie, młodzież.

„500 metrów śmiało krocz, patrz uważnie po domostwach, naciesz swe oczka kolorowymi ogrodami, a tam za leszczynami spotkasz dwa bliźniacze dęby, za dębami biały dom co remizą OSP zwą” – to fragment wierszowanej mapy Questu „Między Ciskiem a Lipianką”.

Questy z regionu

06
09.2012

Skarby podkowiańskiego kościoła

Quest pozwoli poznać niezwykłe miejsce - podkowiański kościół. Spacerując alejkami Kościoła-Ogrodu doświadczysz bogactwa przyrody, a wnętrze świątyni przybliży ci ważne osoby oraz wydarzenia z życia parafii.

Więcej

03
09.2013

Kolej na Baniewicza

Wyprawa opowiada o Tadeuszu Baniewiczu – budowniczym i pierwszym dyrektorze kolejki WKD (dawniej: EKD) i o jego związkach z Podkową Leśną.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top