Ludzie, stawy, ptaki

Czwartek, 31 styczeń 2013 16:21
Nie oddano jeszcze głosu
Ludzie, stawy, ptaki

Quest „Stawy, ludzie, ptaki” poprowadzi Cię po kompleksie stawów „Spytkowice” prezentując miejsca związane od wieków z gospodarką rybacką Doliny Karpia oraz ostoje wielu gatunków flory i fauny, głównie ptaków. Jadąc rowerem malowniczą Doliną Wisły, zobaczysz także szereg atrakcji kulturowych dokumentujących życie i dorobek mieszkańców regionu nazywanego „Mazurami Małopolski”.

Gdzie to jest?

Dolina Karpia to atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo obszar siedmiu gmin położonych w Zachodniej Małopolsce w Dolinie Wisły i Skawy (Brzeźnica, Spytkowice i Tomice w powiecie wadowickim oraz Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów i Zator w powiecie oświęcimskim). Znajduje się w dogodnym położeniu komunikacyjnym pomiędzy ważnymi miastami regionu, w tym miastami wojewódzkimi: Katowicami i Krakowem oraz w bliskim sąsiedztwie Oświęcimia, Chrzanowa, Wadowic i Andrychowa. Obejmuje teren historycznego zagłębia hodowli karpia.

Początek questu:

Wyprawę należy zacząć w centrum Palczowic (3 km na zachód od Zatora), przy kościele pw. Św. Jakuba.
 

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki będziesz poszukiwać odpowiedzi na zagadki, które doprowadzą Cię do hasła. Trasa doprowadzi Cię do Skrzyni Skarbów z Księgą Wypraw, w której możesz zrobić swój wpis, a pieczęć odbić na swojej karcie w „Miejscu na skarb” jako dowód przejechania trasy. Trasa questu przebiega zarówno utwardzonymi drogami gruntowymi, jak i asfaltowymi o umiarkowanym natężeniu ruchu. Na trasę questu najlepiej wybrać się od wiosny do jesieni.

 

Czas przejścia:

1 h 45 min

Do pobrania:

Questy z regionu

11
06.2014

Zielona Nowa Huta

Spacerując trasą questu, poznasz przyrodę Nowej Huty, dowiesz się co nieco o jej architekturze i poczujesz wyjątkową atmosferę serca dzielnicy.

Więcej

21
07.2015

Leśne tajemnice

Quest opowiada o historii i tajemnicach związanych z tą częścią lasu rosnącego w Bolęcinie. W zależności od pory roku questową wyprawę, można połączyć ze zbieraniem leśnych owoców – jagód, malin, jeżyn czy grzybów. Opisane miejsca mogą służyć edukacji związanej z dziedzictwem kulturowym i edukacji przyrodniczej.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top