Lipowskie to i owo – pod dachem Skrzycznego

Wtorek, 21 lipiec 2015 11:00
Nie oddano jeszcze głosu
Lipowskie to i owo – pod dachem Skrzycznego

Zapraszamy do zabawy, która Cię zachęci, Aby poznać historię naszej miejscowości, Udaj się na wędrówkę – zwiedzaj w kolejności.

Gdzie to jest?

Gmina Lipowa położona jest w Kotlinie Żywieckiej w południowej części województwa śląskiego u podnóża Skrzycznego (1257m n.p.m.) najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego. Quest prowadzi przez miejscowość Lipowa- poprowadzony został drogami utwardzonymi. Długość trasy około 2,5 km. Różnica wzniesień około 100 m. Wyprawę rozpoczynamy na głównym skrzyżowaniu w Lipowej obok Sklepu „EURO”, naprzeciwko remizy OSP.

Jak dojechać?

Z Bielska-Białej w kierunku Szczyrku, na rondzie w Buczkowicach na wprost, dalej w kierunku Żywca. Z Żywca możliwy dojazd przez Leśną lub Pietrzykowice. Można się tu ostać także busem zw/w miast

Początek questu:

Wyprawę rozpoczynamy na głównym skrzyżowaniu w Lipowej obok Sklepu „EURO", naprzeciwko remizy OSP.

Jak szukać skarbu?

Podczas wędrówki należy dokładanie czytać wskazówki i rozwiązywać zagadki. Odpowiednie literki wpisane we właściwe miejsce utworzą hasło. Po dotarciu na metę można wrócić do miejsca startu kierując się na wschód główną drogą. 

Czas przejścia:

ok. 1 godziny

Do pobrania:

Questy z regionu

06
09.2013

Spacer po dnie jurajskiego morza w Złotym Potoku

Wyprawa prowadzi po dnie jurajskiego morza, które tu było ok. 200 mln lat temu. Przedstawia skały, jaskinie oraz źródła krasowe w rezerwacie przyrody „Parkowe” na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.

Więcej

22
07.2015

Podmuńcolskie spacery

Podczas wędrówki można poznać ciekawe miejsca w centrum Ujsół. Zobaczyć zabytki związane z historią wsi, górskie potoki i otaczające krajobrazy. Quest może zachęcić Cię do głębszego poznania kultury i tradycji tej Małej Ojczyzny związanej z największym wydarzeniem roku – paleniem hudy – wysokiego ogniska.

Więcej

Aktualności

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top