Zapraszamy do zabawy, która Cię zachęci, Aby poznać historię naszej miejscowości, Udaj się na wędrówkę – zwiedzaj w kolejności.
Gdzie to jest?
Gmina Lipowa położona jest w Kotlinie Żywieckiej w południowej części województwa śląskiego u podnóża Skrzycznego (1257m n.p.m.) najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego. Quest prowadzi przez miejscowość Lipowa- poprowadzony został drogami utwardzonymi. Długość trasy około 2,5 km. Różnica wzniesień około 100 m. Wyprawę rozpoczynamy na głównym skrzyżowaniu w Lipowej obok Sklepu „EURO”, naprzeciwko remizy OSP.
Jak dojechać?
Z Bielska-Białej w kierunku Szczyrku, na rondzie w Buczkowicach na wprost, dalej w kierunku Żywca. Z Żywca możliwy dojazd przez Leśną lub Pietrzykowice. Można się tu ostać także busem zw/w miast
Początek questu:
Wyprawę rozpoczynamy na głównym skrzyżowaniu w Lipowej obok Sklepu „EURO", naprzeciwko remizy OSP.
Jak szukać skarbu?
Podczas wędrówki należy dokładanie czytać wskazówki i rozwiązywać zagadki. Odpowiednie literki wpisane we właściwe miejsce utworzą hasło. Po dotarciu na metę można wrócić do miejsca startu kierując się na wschód główną drogą.
Czas przejścia:
ok. 1 godziny
Zapraszamy na wyprawę po najciekawszych miejscach Kruszyny, podczas której zapoznacie się z historią założenia tej miejscowości, a także jej wieloma ciekawostkami. Wyprawa umożliwi poznanie wyjątkowych zabytków, oraz wydarzeń i postaci związanych z Kruszyną.
Wyprawa prezentuje największe Skarby Łodygowice tj. zabytki. Będzie można zobaczyć przepiękny kościół drewniany – jedyny taki w całym regionie oraz inne ważne miejsca nie zapominając o dworku w Łodygowicach.
Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.
Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.
Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.
Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.
20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.
Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.
Komentarze (0)