Kod Rejewskiego

Czwartek, 09 lipiec 2015 08:24
Nie oddano jeszcze głosu
Kod Rejewskiego

Twoim kompanem i przewodnikiem podczas misji będzie rodowity bydgoszczanin, Marian Rejewski. Przemierzysz z nim niemal 4 km trasy, która odmieni Twoje spojrzenie na Bydgoszcz. Trasy, która uczyni Cię jednym z pierwszych KRYPTOLOGÓW – BYDGOLOGÓW.

Gdzie to jest?

Bydgoszcz – miasto w północnej Polsce, historycznie położone na Kujawach, nad rzekami Brdą i Wisłą. Największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego.

Początek questu:

Wędrówkę rozpoczynamy tradycyjnie w sercu miasta, na Starym Rynku. Pieczęć potwierdzającą rozpoczęcie zadania przybij w Bydgoskim Centrum Informacji… i ruszaj w dalszą drogę. Bydgoskie Centrum Informacji, ul. Batorego 2, 85-104 Bydgoszcz. Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 9.00-18.00, sobota-niedziela: 10.00-16.00

 

Jak szukać skarbu?

Przyszły Kryptologu-Bydgologu!
Gratulujemy Ci odwagi. Przyjąłeś na siebie misję, którą tylko nieliczni zakończyć mogą sukcesem.  Wymaga ona sprytu, spostrzegawczości i wytrwałości.

Zatem - do dzieła! Twoje zadanie: Kwatera Informacji Turystycznej w Bydgoszczy zgłosiła niedawno odnalezienie tajemniczej, zakurzonej teczki. Nikt nie jest w stanie zrozumieć jej zawartości. Ty się tym zajmiesz – rozpracujesz ją ”od A do Z”.
Teczka ”SZLAK” zawiera w sobie 14 enigmatycznych kart. Wskażą Ci one drogę. Powodzenie misji zależy tylko od Ciebie. Możesz zabrać ze sobą innych agentów do pomocy, jeśli posiadasz zaufany zespół.

Zasady są proste:
1. Mapa to Twój przyjaciel. Korzystaj z niej, trzymaj się wytyczonej trasy.
2. Nie trać kontaktu z rzeczywistością – koniecznie odnajdź punkt Twojej misji na trasie (niekoniecznie na mapie).
3. Nie komplikuj spraw na siłę - rozwiąż zadanie korzystając z podpowiedzi na danej karcie i obiekcie.
4. Spiesz się powoli - oblicz dokładnie zadanie, a odnalezienie prawidłowej odpowiedzi nie powinno przysporzyć Ci problemów.
5. Rozszyfrowuj na bieżąco - oznacz wynik i kilka znaków stojących obok. Te znaki wpisz w puste pola na karcie odpowiedzi – numer przystanku odpowiada numerowi zagadki.
6. Bądź czujny do końca - kiedy zakończysz wszystkie zadania, sprawdź czy misja zakończyła się sukcesem. W tym celu złóż kartę odpowiedzi według uzyskanych wskazówek.
7. Postaw kropkę nad ”i” - uzupełnij oś czasu MR (jedna z ostatnich stron) w oparciu o uzyskane podczas wyprawy informacje.
 

Czas przejścia:

2 godziny

Dodatkowe informacje:

Marian Rejewski – kryptolog, genialny matematyk. Łamacz szyfru Enigmy. Jego dokonania pozwoliły na odkodowanie
szyfrowanych wiadomości III Rzeszy podczas II wojny światowej. Urodził się i wychował w Bydgoszczy.

Do pobrania:

Questy z regionu

19
11.2014

TERROR W BYDGOSZCZY WE WRZEŚNIU 1939 ROKU

Wyprawa zapoznaje uczestników z hitlerowskimi represjami, jakie miały miejsce w Bydgoszczy we wrześniu 1939 roku.

Więcej

25
03.2015

Marian Rejewski - pogromca Enigmy

Wyprawa zapozna uczestników z życiem, dokonaniami i miejscami związanymi z bydgoszczaninem, zasłużonym kryptologiem i genialnym matematykiem Marianem Rejewskim, który w 1932 roku złamał szyfr Enigmy.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top