Wyprawa opowiada o hotelach, w których miały miejsce ważne wydarzenia historyczne oraz o osobach związanych z historią tych obiektów.
Gdzie to jest?
Poznań - stolica Wielkopolski.
Początek questu:
Opowieść rozpoczyna się przy ulicy Gwarnej na skrzyżowaniu z ulicą św. Marcina.
Jak szukać skarbu?
W czasie wędrówki uczestnicy rozwiązują zagadki, które doprowadzić mają do ostatniego celu, w którym czeka skarb w postaci pieczęci. Przybicie pieczęci poświadcza ukończenie questu.
Czas przejścia:
ok.45 min.
Wyprawa prowadzi po Skansenie Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w Wolsztynie szlakiem od traka aż po piec chlebowy i jest kontynuacją questu „WOLSZTYN – od karczmarza do półrolnika”.
Quest opowiada historię zamku i rodzin, które były jego właścicielami – Mycielskich i Czartoryskich, w szczególności zagadkowe wydarzenia, które miały miejsce w murach tej szacownej neogotyckiej budowli.
Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.
Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.
Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.
Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.
20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.
Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.
Komentarze (0)