Historia o Łodzi w kwadracie ulic

Czwartek, 03 wrzesień 2015 11:28
Nie oddano jeszcze głosu
Historia o Łodzi w kwadracie ulic

Quest „Historia o Łodzi w kwadracie ulic” zwraca uwagę na obiekty niezwykle ważne dla Łodzi z punktu widzenia jej historii. Uczestnicy Questu będą mieli okazję w ciągu niespełna dwóch godzin zwiedzić najbardziej charakterystyczne punkty na mapie Łodzi, które najczęściej przedstawiane są na pamiątkowych widokówkach z Miasta Łodzi. Nazwa Questu „w kwadracie ulic” zwraca uwagę na ten szczególny i bardzo uporządkowany układ komunikacyjny jako XIX - wiecznej spuścizny.

Gdzie to jest?

Łódź jest stolicą województwa łódzkiego.

Jak dojechać?

Tramwajami: nr 2, 3, 11, 16. Przystanek na ulicy Zachodniej przy Manufakturze. Kursuje także specjalny, zabytkowy autobus Manufaktury, który dowiezie nas do celu z Palcu Wolności. 

Początek questu:

Miejsce startowe do Rynek Manufaktury, przed Muzeum Sztuki MS 2.
Współrzędne geograficzne:   51°46'43.2"N 19°27'00.7"E

Jak szukać skarbu?

Skarbem dla osoby, której uda się prawidłowo przejść Quest będzie nie tylko odgadnięcie hasła, które ściśle wiąże się z Łodzią i naszym Questem, ale także uzyskanie pamiątkowej pieczątki z ostatniego punku Questu – Muzeum Fabryki w Manufakturze. Hasło całego Questu odgadniecie wpisując po kolei litery, oznaczone cyfrą z poszczególnych tajemniczych haseł do odgadnięcia. Jak w krzyżówce. Cyfry wskazujące prawidłowe literki do wpisania w hasło Questu są tuż przed właściwą literką. Cyfry ułożone zostały tak, aby hasło całego Questu było tajemnica jak najdłużej. Kreseczek jest tyle ile liter w odpowiedzi zagadki.

Czas przejścia:

1 godzina 45 minut.
 

Do pobrania:

Questy z regionu

26
03.2014

Spacerem po parku w Moszczenicy

Quest poprowadzi Cię po malowniczym zespole pałacowo-parkowym w Moszczenicy. Pałac wybudowany został w XIX wieku przez ówczesnego właściciela Moszczenicy Karola Endera według projektu Karola Sparmana późniejszego dyrektora ogrodu botanicznego w Warszawie. Jest to budowla piętrowa w kształcie litery U, przed budynkiem za-chowały się fragmenty tarasu widokowego. Mniej więcej w tym samym czasie przy pałacu powstał park krajobrazowy z dużym stawem w stylu naturalistycznym, oraz z bogatym drzewostanem, który zachował się do dziś. Kształt parku stanowi wielobok foremny zajmujący z mieszczącymi się tu zbiornikami wodnymi 12,6 ha. Wiek rosnących tu drzew jest różnorodny, najstarsze klony, kasztanowce, dęby, buki i sosny mają około 100-110 lat. W sąsiedztwie starych okazów rosną liczne samosiejki drzew i krzewów (olcha, klon, bez czarny) oraz inne drzewa posadzone w późniejszym okresie, zacierające pierwotny charakter parku.

Więcej

27
03.2014

Śladami niezwykłych mieszkańców królewskiej wsi

Wyprawa po skarb szczawiński umożliwi poznanie kilkusetletnich dziejów wsi królewskiej Szczawin (należał do dóbr monarszych). Wieś kryje wiele tajemnic i zaskakujących niespodzianek, których odkrywanie pozwoli docenić piękno okolicznej przyrody, uroki krajobrazów, a także dorobek pokoleń jej mieszkańców. Podczas wyprawy poznasz kilku z nich. Z pewnością pamięci o nich nie zatrze czas!

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top