Historia o Łodzi w kwadracie ulic

Czwartek, 03 wrzesień 2015 11:28
Nie oddano jeszcze głosu
Historia o Łodzi w kwadracie ulic

Quest „Historia o Łodzi w kwadracie ulic” zwraca uwagę na obiekty niezwykle ważne dla Łodzi z punktu widzenia jej historii. Uczestnicy Questu będą mieli okazję w ciągu niespełna dwóch godzin zwiedzić najbardziej charakterystyczne punkty na mapie Łodzi, które najczęściej przedstawiane są na pamiątkowych widokówkach z Miasta Łodzi. Nazwa Questu „w kwadracie ulic” zwraca uwagę na ten szczególny i bardzo uporządkowany układ komunikacyjny jako XIX - wiecznej spuścizny.

Gdzie to jest?

Łódź jest stolicą województwa łódzkiego.

Jak dojechać?

Tramwajami: nr 2, 3, 11, 16. Przystanek na ulicy Zachodniej przy Manufakturze. Kursuje także specjalny, zabytkowy autobus Manufaktury, który dowiezie nas do celu z Palcu Wolności. 

Początek questu:

Miejsce startowe do Rynek Manufaktury, przed Muzeum Sztuki MS 2.
Współrzędne geograficzne:   51°46'43.2"N 19°27'00.7"E

Jak szukać skarbu?

Skarbem dla osoby, której uda się prawidłowo przejść Quest będzie nie tylko odgadnięcie hasła, które ściśle wiąże się z Łodzią i naszym Questem, ale także uzyskanie pamiątkowej pieczątki z ostatniego punku Questu – Muzeum Fabryki w Manufakturze. Hasło całego Questu odgadniecie wpisując po kolei litery, oznaczone cyfrą z poszczególnych tajemniczych haseł do odgadnięcia. Jak w krzyżówce. Cyfry wskazujące prawidłowe literki do wpisania w hasło Questu są tuż przed właściwą literką. Cyfry ułożone zostały tak, aby hasło całego Questu było tajemnica jak najdłużej. Kreseczek jest tyle ile liter w odpowiedzi zagadki.

Czas przejścia:

1 godzina 45 minut.
 

Do pobrania:

Questy z regionu

27
03.2014

Śladami Boruty po Topolskiej krainie

Quest okazuje ciekawe miejsca znajdujące się w Topoli Królewskiej.

Więcej

26
03.2014

Ścieżką powstania styczniowego w gminie Dalików

Na terenie gminy Dalików odbyła się jedna z największych bitew powstańczych w 1863 r. My o tym wiemy, a turyści poznają prawdę, przyjeżdżając w nasze strony. Jesteśmy gościnni i otwarci - serdecznie zapraszamy.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top