Gwoździec -wioska pod kobiecą ręką

Wtorek, 29 wrzesień 2015 15:42
Nie oddano jeszcze głosu
Gwoździec -wioska pod kobiecą ręką

Zapraszam do spaceru po centrum Gwoźdźca. Naszą wyprawę rozpoczniemy i skończymy przy Remizie Strażackiej pod numerem 272 (20°46' E - 49°54'N). W trakcie wędrówki zobaczycie i poznacie ciekawe miejsca związane z historią mojej miejscowości.

Gdzie to jest?

Gwoździec to moja rodzima wieś malowniczo położona na pięknym Pogórzu Wiśnickim w województwie małopolskim, w północnej części gminy Zakliczyn. Jest atrakcyjna kulturowo i przyrodniczo, jej początki sięgają 1326 roku, a wykopaliska archeologiczne potwierdzają istnienie osady ludzkiej sprzed siedmiu tysięcy lat. Od 1997 roku działa w Gwoźdźcu jeden z najbardziej utytułowanych zespołów folklorystycznych „Maty Gwoździec" w którym i ja występowałam, kultywując tradycje kulturowe regionu.

 

Jak dojechać?

Można do tu szybko dojechać od południa drogą wojewódzką nr. 980 (Jurków — Biecz), a następnie powiatową Melsztyn- Dębno. A od północy drogą krajową nr 4 a następnie powiatową Dębno — Melsztyn bądź Sufczyn — Melsztyn.

Jak szukać skarbu?

Podczas spaceru rozwiązuj zagadki umieszczone na trasie questu. Z poszczególnych liter ułożysz hasło, które doprowadzi Cię do miejsca ukrycia skarbu. W skrzynce skarbu znajdziesz pieczęć, którą możesz przybić w folderze w „Miejscu na skarb" oraz Księgę Wypraw. Proszę Cię o wpisanie tam swoich wrażeń ze spaceru. Zapraszam na quest przez cały rok. Życzę udanej zabawy!
 

Czas przejścia:

około 1 godziny

Do pobrania:

Questy z regionu

18
08.2017

Polak Węgier dwa bratanki

Quest opowiada o zamku, jego właścicielach i historii miejscowości. Można poznać dzięki niemu niektóre legendy i tajemnicze wydarzenia.

Więcej

27
05.2012

Rodackie ślady przeszłości

Wyprawa po skarb w Rodakach umożliwi Wam poznanie historii miejsca położonego wśród pięknej przyrody Szlaku Orlich Gniazd. Podczas wędrówki Waszym zadaniem jest ułożenie hasła z ukrytych na trasie liter.

Więcej

Aktualności

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Głosuj na najmilsze miejsce w Polsce w konkursie "Gmina Przyjazna Turystom"

Fundacja MiLA jako Partner Konkursu „Gmina Przyjazna Turystom”

QUEST WYRÓŻNIONY PRZEZ EUROPEJSKĄ BAZĘ DOBRYCH PRAKTYK

Quest "Piachem, Pólką, lasem z ptasim kompasem" oraz warsztaty...

Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie w Łódźkiem - testy tras

Właśnie zakończył się etap testowania questów w ramach projektu „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie”

QUESTING - edukacyjnym sekretem turystycznym

Wraz z początkiem maja rozpoczynamy pracę nad stworzeniem 20-tu questów na północy woj. śląskiego w ramach projektu: QUESTING.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top