Gwoździec -wioska pod kobiecą ręką

Wtorek, 29 wrzesień 2015 13:42
Nie oddano jeszcze głosu
Gwoździec -wioska pod kobiecą ręką

Zapraszam do spaceru po centrum Gwoźdźca. Naszą wyprawę rozpoczniemy i skończymy przy Remizie Strażackiej pod numerem 272 (20°46' E - 49°54'N). W trakcie wędrówki zobaczycie i poznacie ciekawe miejsca związane z historią mojej miejscowości.

Gdzie to jest?

Gwoździec to moja rodzima wieś malowniczo położona na pięknym Pogórzu Wiśnickim w województwie małopolskim, w północnej części gminy Zakliczyn. Jest atrakcyjna kulturowo i przyrodniczo, jej początki sięgają 1326 roku, a wykopaliska archeologiczne potwierdzają istnienie osady ludzkiej sprzed siedmiu tysięcy lat. Od 1997 roku działa w Gwoźdźcu jeden z najbardziej utytułowanych zespołów folklorystycznych „Maty Gwoździec" w którym i ja występowałam, kultywując tradycje kulturowe regionu.

 

Jak dojechać?

Można do tu szybko dojechać od południa drogą wojewódzką nr. 980 (Jurków — Biecz), a następnie powiatową Melsztyn- Dębno. A od północy drogą krajową nr 4 a następnie powiatową Dębno — Melsztyn bądź Sufczyn — Melsztyn.

Jak szukać skarbu?

Podczas spaceru rozwiązuj zagadki umieszczone na trasie questu. Z poszczególnych liter ułożysz hasło, które doprowadzi Cię do miejsca ukrycia skarbu. W skrzynce skarbu znajdziesz pieczęć, którą możesz przybić w folderze w „Miejscu na skarb" oraz Księgę Wypraw. Proszę Cię o wpisanie tam swoich wrażeń ze spaceru. Zapraszam na quest przez cały rok. Życzę udanej zabawy!
 

Czas przejścia:

około 1 godziny

Do pobrania:

Questy z regionu

15
07.2015

Pachnący jarzębiną quest po okolicach dworu w Izdebniku

Quest prowadzi po części Izdebnika, gdzie leży zamek i dawna posiadłość arcyksięcia Rainera Habsburga. Można się dowiedzieć, z czego kiedyś słynął Izdebnik, a także poznać nowych mieszkańców, którzy „osiedlili się” w Kopytkowie.

Więcej

15
02.2013

Szlakiem Radwanitów

Zapraszamy na podróż po Brzeźnicy,Gdzie pokłonią się każdemu łany pszenicy.Nieopodal również Brzezinka się znajduje,Tu przepiękna i stara kaplica króluje.Także o Kopytówce bajecznej powiedzmy,Tam malutkie kapliczki urok wsi podkreślają bezsprzeczny.Natomiast Marcyporęba jest jak mała mieścina,Gdzie znak krzyża możesz uczynić w kościele św. Marcina.

Więcej

Aktualności

Logo

NIE Z KIJEM TO NARTĄ

Pierwszy quest na narty biegowe w Polsce. Zapraszamy w ferie do Rabki-Zdroju i odkrycie historii nie tylko Parku Zdrojowego.

Logo

Warsztaty i wykłady dziennikarskie

Fundacja MILA włączyła się w działania projektowe Erasmus+ realizowane przez w Krakowie przez Fundację Eurointegracja. Nasi podopieczni wzięli udział w międzynarodowych warsztatach dziennikarskich „Piórem i w obiektywie. Dziennikarstwo kreatywne”. Projekt trwający od 30.06 do 13.07 zgromadził młodzież z Polski i Ukrainy, w sumie 60 osób, po 30 z każdej ze stron.

Nie tylko pałac

Losy jednej budowli i miejscowości, w której stoi mogą być niezwykle burzliwe. Można się o tym przekonać wędrując questem.

Łukasiewicz i wszystko jasne

Cały rok można szukać informacji o historii światła, co rozświetliło mrok i substancji, która została do tego wykorzystana.

Logo

Reportaż z przejazdu questem Droga Zawierzenia w TVP Łódź.

20 września 2015 TVP Łódź wyemitowała relację z przejazdu questu Droga Zawierzenia w Czarnocinie. Quest poświęcony jest osobie Jana Pawła II i najważniejszym wydarzeniom z życia Ojca Świętego. Składa się z 9 tablic nawiązujących do ważnych momentów drogi Jana Pawła II. Długość trasy to 11 km, którą należy przejechać na rowerze, a zimą na nartach biegowych.

Logo

Odwiedzaj questy z "Paszportem Questowicza". Nagrody czekają!

Fundacja MiLA zaprasza do wyruszenia na poszukiwanie skarbów! Odkrywaj ciekawe miejsca, poznawaj nieodkryte historie. To wszystko z "Paszportem Questowicza", który możesz odebrać w siedzibie Fundacji.

Komentarze (0)

brak
Logo
Valley Quest
Top